اخبار

356 میلیارد ریال برای اشتغالزایی مددجویان استان زنجان اختصاص یافت

356 میلیارد ریال برای اشتغالزایی مددجویان استان زنجان اختصاص یافت
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده امسال 356 میلیارد ریال اعتبار به بخش اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان اختصاص یافته است.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، هدایت صفری افزود: مبلغ پیش‌بینی ‌شده برای اشتغال در این بخش از محل بند ' د ' تبصره 16قانون بودجه و اعتبارات بانکی تامین می‌شود.

وی یادآوری کرد: بر این اساس امسال چهار هزار فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در نظر گرفته شده است.

صفری، استعدادیابی، مشاوره شغلی، آموزش، اعطای تسهیلات، نظارت و بازاریابی را از مؤلفه‌های ایجاد اشتغال برای خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و افزود: طرح‌های اشتغال ایجادشده برای خانواده‌های تحت حمایت با بهره‌گیری از شاخص‌های پایدارسازی موجب می‌شود شغل ایجادشده برای جامعه هدف از پایداری بالایی برخوردار باشد.

وی بیان کرد: طی سال گذشته برای 2 هزار و 248 مددجوی تحت پوشش این نهاد برنامه‌ریزی‌شده است و با هدف گذاری سال جاری نیز تلاش می شود این مهم تحقق یابد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ادامه داد: رویکرد کمیته امداد در ایجاد اشتغال برای جامعه هدف اجرای طرح‌های نو و ابتکاری بوده و علاوه بر آن ایجاد پنل های خورشیدی و کشت و پرورش گیاهان دارویی نیز از جمله طرح‌های اجرایی تدوین شده در سال جاری است.

وی، خوشه سازی در بخش اشتغال در قالب ایجاد مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و اقتصادی را از طرح‌های نو اجرایی در این نهاد در سال جاری برشمرد و افزود: بازارچه‌های دائمی فروش و عرضه محصولات تولیدی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از دیگر برنامه‌های تدوین شده در حوزه اشتغال است.

 

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید