اخبار

ضرورت راه‌اندازی مرکز ملی پایش محیط کسب و کار در زنجان

ضرورت راه‌اندازی مرکز ملی پایش محیط کسب و کار در زنجان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان بر ضرورت راه‌اندازی مرکز ملی پایش محیط کسب و کار در استان زنجان تاکید کرد. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، فرامرز نیک‌سرشت در هشتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ضمن گرامی‌داشت دهه کرامت و روز زنجان با اشاره به دستورالعمل استقرار و توسعه مرکز ملی پایش محیط کسب و کار، افزود: پیشنهاد می‌کنیم این دستورالعمل در جلسه بعدی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی لحاظ شود.

وی با یادآوری اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، متولی تامین زیرساخت مرکز ملی پایش محیط کسب و کار است، ادامه داد: در استان زنجان نیز این مهم باید به جد دنبال شود؛ چرا که معتقدیم راه‌اندازی مرکز ملی پایش محیط کسب و کار یکی از نیازهای استان بوده و زنجان باید از وجود این مرکز بهره‌مند شود. 

این مسئول در ادامه با اشاره به وضعیت استان زنجان در خصوص برش استانی برای پروژه‌های ملی، تصریح کرد: این برش در راستای تقویت و توانمندسازی بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط با هدف افزایش صادراتی صورت گرفته است. 

وی با یادآوری اینکه خوشبختانه در این برش استانی برای استان زنجان 129 واحد تعریف شده است، اظهار کرد: استان زنجان در این خصوص رتبه دوم کشوری را دارد، یعنی بعد از استان تهران، استان زنجان به طور مشترک با استان آذربایجان‌شرقی بالاترین رتبه را دارد.

نیک‌سرشت با بیان اینکه مبالغی را که در این زمینه در نظر گرفته شده، 352 میلیون دلار است، افزود: این بدان معنی است که استان زنجان هم به لحاظ ارزی و هم به لحاظ تعداد واحدها بالاترین سهم را دارد، لذا از بخش صنعت انتظار داریم که این مهم را به جد دنبال کند تا بتوانیم در این زمینه موفقیت دوچندانی کسب کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان زنجان در زمینه 50 طرح ملی و مهم ارایه شده نیز سهم خوبی داشته و 88 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای این منظور در نظر گرفته شده که این هم در واقع در ردیف پروژه‌های قابل حمایت قرار گرفته است که امیدواریم قابلیت و توانمندی جذب این مهم را داشته باشیم.

 

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید