اخبار

نقش ارزشمند جهاددانشگاهی در نهادینه کردن فرهنگ کسب و کار

نقش ارزشمند جهاددانشگاهی در نهادینه کردن فرهنگ کسب و کار
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند در نهادینه کردن فرهنگ کسب و کار نقش پررنگی ایفا کند.


 

محمدرضا یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، ضمن تبریک به مناسبت فرار رسیدن 16 مرداد، سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، با بیان اینکه این نهاد انقلابی با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد، می‌توان نقش پررنگی در نهادینه کردن فرهنگ کسب و کار داشته باشد، افزود: امروز نیازمند این هستیم که نگرش جامعه به‌ویژه جوانان جویای کار نسبت به فرهنگ کار تغییر یابد.

 

وی با یادآوری اینکه خوشبختانه طی سال‌های اخیر شاهد همکاری خوب جهاددانشگاهی با این اداره‌کل بوده‌ایم، تصریح کرد: وجود خبرگزاری ایسنا و ایکنا به‌عنوان دو ابزار قوی اطلاع‌رسانی در این نهاد باعث شده است که جهاددانشگاهی در حوزه اطلاع‌رسانی و ارتباط با جامعه نیز نقش بلامنازعی داشته باشد که خوشبختانه تعامل تنگاتنگ این اداره‌کل با جهاددانشگاهی و استفاده از این ظرفیت رسانه‌ای باعث افزایش آگاهی مردم در حوزه اشتغال شده است.

 

این مسئول در ادامه با بیان اینکه بی‌تردید ظرفیت‌های جهاددانشگاهی به‌گونه‌ای است که هر دستگاهی به فراخور رسالت خود می‌تواند از این ظرفیت‌ها برخوردار شود، ادامه داد: امروز یکی از دغدغه‌های حوزه اشتغال، بحث تغییر نگرش نسبت به فرهنگ کار است. جهاددانشگاهی نهادی است که با تکیه بر نیروهای جهادی، کارهای بر زمین مانده زیادی را انجام داده است که از این نوع ظرفیت می‌توان نگرشی را که جوانان امروز نسبت به کار را دارند تغییر داد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای مهم جهاددانشگاهی، بحث ارایه آموزش‌هایی است که بیشتر این آموزش‌ها کاربردی است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه جهاددانشگاه زنجان تا به امروز توانسته است در ارایه آموزش‌های کاربردی عملکرد قابل توجهی داشته باشد که تداوم این آموزش‌ها می‌تواند به یکی از دغدغه‌های حوزه اشتغال که نبود مهارت در جویندگاه کار است، پایان دهد.

۱۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید