اخبار

تسهیل امور و رفع موانع یکی از کارکردهای ستاد اقتصاد مقاومتی است

تسهیل امور و رفع موانع یکی از کارکردهای ستاد اقتصاد مقاومتی است
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت‌های قانونی و اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد، گفت: تسهیل امور و رفع موانع یکی از کارکردهای ستاد اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  محمدرضا طهماسبی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان که در سالن جلسات پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد، با اشاره به سپری شدن دهه کرامت و با تبریک روز خبرنگار و روز جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: امید است روحیه کرامت نه برای یک دهه که در طول سال همراه با ما باشد.

وی با اشاره به ابلاغ مصوبه دولت به سازمان تامین اجتماعی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برای رفع مشکل فعالان اقتصادی و مساعدسازی  فضای کسب و کار، تصریح کرد: این مصوبه به حل مشکلات بین بخش خصوصی و سازمان تامین اجتماعی کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی ملاحظاتی وجود دارد تا کمتر وقت افراد گرفته شود، گفت: زمانی که موضوعی مطرح می‌شود باید جمع بندی صورت گرفته و برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

طهماسبی با بیان اینکه یکی از مشکلات سیستم اداری کشور اجرای قوانین بر زمین مانده است، خاطرنشان کرد: یکی از کارکردهای جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی پرداختن به این موضوع است تا مواردی که موانع و مشکلی را برای بخش خصوصی ایجاد شده را رفع کند.

وی با بیان اینکه دادگستری می‌تواند مسائل مربوط به فضای کسب و کار و موانع و مشکلات کار و کمک  به بخش خصوصی را احصا کرده و در ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی برنامه‌های عملیاتی آن را ارائه کند، ابراز کرد: باید از همه ظرفیت‌های قانونی و اجرایی به ویژه در بخش اقتصاد مقاومتی برای تحقق این مهم استفاده کرد.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان زنجان با تاکید بر اینکه هدف همه ما در ستاد  فرماندهی اقتصاد مقاومتی کمک بیشتر و موثرتر به جامعه است، اظهار کرد: ۸۵ درصد اقتصاد کشور ما در اقتصاد دولتی متمرکز بوده و ۱۵ درصد به بخش خصوصی تعلق دارد و در همین راستا باید به تدریج از این اقتصاد عبور کرده و به سوی اقتصاد خصوصی حرکت کرد.

۱۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید