اخبار

تغییر فرهنگ اشتغال در جامعه نیازمند همراهی رسانه ها است

تغییر فرهنگ اشتغال در جامعه نیازمند همراهی رسانه ها است
- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه حل مشکل بیکاری در جامعه از مسیر مهارت آموزی و کارآفرینی می گذرد، گفت: تغییر فرهنگ اشتغال در جامعه نیازمند همراهی رسانه ها است.

محمدرضا یوسفی در بازدید از ایرنا مرکز زنجان افزود: متاسفانه فرهنگ اشتغال در جامعه به نحوی است که جوانان بیشتر به سمت کارهای پشت میزی گرایش دارند که با توجه به ورودی نیروی کار در بازار، مشکل است با چنین فرهنگ و نگرشی به معضل بیکاری در جامعه فائق بیاییم.
وی به ضرورت تقویت بخش تعاون و تعاونی ها با بهره گیری از ظرفیت رسانه ها نیز تاکید کرد و ادامه داد: هدف گذاری تعریف شده سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد کشور است ولی متاسفانه در شرایط کنونی این میزان فقط پنج درصد محقق شده است.
یوسفی به برنامه فراگیر دولت برای اشتغال زایی درسالجاری اشاره کرد و افزود: موفقیت طرح های اشتغال زایی مرهون تلاش و همراهی  همه نهاد ها و دستگاه ها خصوصا نهاد رسانه و خبرنگاران است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی صداقت و امانت داری خود را در عرصه اطلاع رسانی به اثبات رسانده و دارای اعتبار زیادی در بین مردم و مسئولان است.
یوسفی به مشقت و حساسیت کار خبرنگاری اشاره کرد و افزود: خبرنگاران فریاد رسانان بی فریاد هستند به طوری که با وجود مشکلات فراوانی که دارند همواره در انعکاس مسائل و مشکلات جامعه تلاش می کنند.

 

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید