اخبار

روستا تعاون طرحی برای تقویت فرهنگ کار جمعی

روستا تعاون طرحی برای تقویت فرهنگ کار جمعی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: هدف اصلی از اجرای طرح «روستا تعاون» تقویت فرهنگ کار جمعی در روستاها است.

 

  محمدرضا یوسفی با بیان اینکه امسال قرار است یک‌هزار تعاونی در قالب یک‌هزار روستا که هدف اصلی آن نیز تقویت فرهنگ کار جمعی در این مناطق است، در استان زنجان ایجاد شود، افزود: بدون شک در مناطق روستایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی داریم که اگر به این ظرفیت‌ها بها داده شده و در مسیر ارزشمند هدایت شود، به نتایج مطلوبی دست خواهیم یافت.

  وی با اشاره به اینکه موضوع فعالیت طرح روستا تعاون در بخش تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی است، تصریح کرد: بی‌شک با اجرای این طرح می‌توان شاهد توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در مناطق روستایی بود؛ چرا که این طرح اجازه می‌دهد تا ظرفیت‌هایی که در روستاها وجود دارد، در بخش‌های مختلف به‌کار گرفته شده و نقش‌آفرینی کند.

  این مسئول با یادآوری اینکه یکی از پایگاه‌های فعال برای ظرفیت‌های تولیدی و اشتغالی، مناطق روستایی است که با استفاده از ظرفیت این مناطق می‌توان اقدامات لازم را برای اشتغال‌زایی بیشتر آن‌ها انجام داد، اظهار کرد: طرح روستا تعاون در استان با توجه به سهمیه داده شده در دو مرحله، 16 تعاونی را در برمی‌گیرد که در مجموع شامل 32 تعاونی است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه میانگین ظرفیت تشکیل تعاونی در استان طی سه سال گذشته 60 مورد و ظرفیت تشکیل تعاون روستایی نیز 6 مورد بوده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم روند تشکیل شرکت‌های تعاونی در روستاها تسریع یافته و شاهد توسعه این بخش در مناطق مذکور باشیم.

 

۲۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید