اخبار

بار اقتصادی ناشی از حوادث و بیماری ها، بر روی افراد ،شرکت ها ، خانواده و حتی بر جامعه به طور کلی چشمگیر می باشد

بار اقتصادی ناشی از حوادث و بیماری ها، بر روی افراد ،شرکت ها ، خانواده و حتی بر جامعه به طور کلی چشمگیر می باشد
بازرس کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بار اقتصادی ناشی از حوادث و بیماری ها، بر روی افراد ،شرکت ها ، خانواده و حتی بر جامعه به طور کلی چشمگیر می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، در دوره آموزشی مشاغل سخت و زیان آور و عوامل زیان آور محیط کار، عبدالحمید محتوی بازرس کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: هزینه های مستقیم و غیر مستقیم حوادث ناشی از کارو بیماری های شغلی به صورت وسیعی مورد تحقیق قرار گرفته و در سال های اخیر به صورت مکتوب جمع آوری شده است که این امر به روشنی ثابت می نماید که بار اقتصادی ناشی از چنین حوادث و بیماری ها، بر روی افراد ،شرکت ها ، خانواده و حتی بر جامعه به طور کلی چشمگیر می باشد

وی اظهار کرد: موارد جدی مربوط به بیماری های شغلی و حوادث ناشی از کار، طبق برآورد سازمان بین المللی کار بالغ بر 2.34 میلیون نفر در سال می باشد و همچنین هزینه ای بالغ بر 4 درصد تولید ناخالص جهان را شامل می شود .

محتوی عنوان نمود: در اغلب کشورها، حوادث ناشی از کار، مرگ و میرو بیماری ها ، به طور کامل گزارش ثبت نمی گردند بنابراین ارقام اعلام شده جهانی می توانند به صورت برآوردی در نظر گرفته شود و کمتر از مقادیر واقعی فرض شوند

وی تصریح کرد: برآورد می شود که 2.34 میلیون نفر در سال 2008 میلادی از حوادث و بیماری های ناشی از کار فوت نموده اند که 2.02 میلیون نفر توسط بیماری های مختلف و 321000 نفر به واسطه حوادث ناشی از کار در گذشته اند. بنابراین به طور متوسط بیش از 6300 مرگ به واسطه کار در هر روز در جهان رخ داده است.

محتوی در ادامه به توضیح بیماریهای ناشی از کار، ویژگی های آن، بیماری های مرتبط با کار که باید به آنها توجه کرد، تفاوت بیماری های ناشی از کار و بیماری های مرتبط با کار، عوامل زیان آور و خطرات موجود در محیط کار، پیشگیری از بیماری های شغلی، عوامل ایجاد کننده و عوامل فیزیکی زیان آور درمحیط کار و آیین نامه جدید مشاغل سخت و زیان آور پرداخت.

گفتنیست دوره آموزشی مشاغل سخت و زیان آور و عوامل زیان آور محیط کار با شرکت 48 نفر از اعضای شوراهای اسلامی کار کارگاههای سطح استان در محل سالن وحدت اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان برگزار گردید.

۲۶ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید