اخبار

پرداخت 704 میلیون ریال خسارت به مددجویان زنجانی آسیب‌دیده از بلایای طبیعی

پرداخت 704 میلیون ریال خسارت به مددجویان زنجانی آسیب‌دیده از بلایای طبیعی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: خسارت ناشی از بلایای طبیعی شامل 33 مورد منزل مسکونی و 22 مورد اثاثه و لوازم منزل مددجویان زنجانی در سال جاری پرداخت شد.
هدایت صفری با اشاره به اینکه  توجه به رفع نیاز مددجویان زیرپوشش این نهاد در بخش مسکن در حوزه توانمندسازی جامعه هدف نقش مؤثری دارد، اظهار کرد: هزینه تهیه و تأمین مسکن بخش اعظمی از سبد هزینه خانوارهای مددجویی را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: در تلاش هستیم، با رفع مشکل مسکن مددجویان فاقد مسکن یا دارای مسکن نامناسب در مسیر توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش تسهیل کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه از مجموع 22 هزار و 700 خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان 4 هزار و 168 مددجو فاقد مسکن یا دارای مسکن نامناسب هستند، افزود: همراهی دستگاه‌های مختلف و مشارکت خیران و مؤسسات خیریه فعال در بخش مسکن در خانه‌دار شدن مددجویان نیازمند تأمین مسکن مناسب بسیار راهگشا است.

صفری با اشاره به برنامه‌ریزی این نهاد برای ارائه خدمات اثربخش به مددجویان تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌شده که با فعالیت اثربخش در حوزه مسکن و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در استان منزل مسکونی مناسبی برای مددجویان فاقد مسکن خریداری یا ساخته‌ شود.

وی با اشاره به اینکه تا کنون نیز خدمات متعددی در بخش مسکن به مددجویان ارائه شده است، افزود: به‌ منظور پیشگیری از مشکلات ناشی از خسارت بلایای طبیعی منزل مسکونی و اثاثه و لوازم منزل  22 هزار و 370  خانوار مددجوی زنجانی بیمه‌ شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه امسال براثر حوادث ناشی از سیل و سایر بلایای طبیعی منازل مسکونی 55 مددجوی زنجانی دچار خسارت شد، افزود: با هماهنگی به‌عمل‌آمده با شرکت بیمه دانا مبلغ 704 میلیون ریال برای جبران خسارت به مددجویان خسارت‌دیده از بلایای طبیعی پرداخت‌ شد.

 

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید