اخبار

رویکرد آموزشی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دنبال می‌شود

رویکرد آموزشی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دنبال می‌شود
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: رویکرد آموزشی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دنبال می‌شود.

 

محمد محمدی قیداری در همایش سلامت اجتماعی و ضرورت آن در جامعه در زنجان اظهار کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی با تاکیدات مقام معظم رهبری تمام ارگان‌های مرتبط را بر آن داشت اقدامات موثری در این زمینه داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی لازم در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شده است، افزود: اقدامات در این بخش برنامه محور بوده است.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه تغییر و تنوع آسیب‌های اجتماعی در ساختار خود دچار پیچیدگی و تحول شده است، اضافه کرد: مهاجرت و شهرنشینی ، افزایش حاشیه‌نشینی و روند رو به رشد فضای مجازی موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی شده است.
محمدی با بیان اینکه طرح‌های مختلفی توسط بهزیستی اجرایی می‌شود، عنوان کرد: اجرای طرح همیاران اجتماعی و پایگاه‌های سلامت اجتماعی از جمله این طرح‌ها است.
وی با اشاره به اینکه بهزیستی رویکرد آموزشی را در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دنبال می‌کند، بیان کرد: آموزش پیش از ازدواج، زندگی و خانواده و آموزش مهارت‌های زندگی از جمله این آموزش‌ها است.
محمدی با اشاره به اینکه اورژانس اجتماعی به عنوان راهکاری برای مداخلات اجتماعی در جامعه پیش‌بینی شده است، ادامه داد: این اورژانس در آسیب‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی فعالیت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی تلاش دارد با اورژانس اجتماعی تیم سیار برای مداخلات را داشته باشد، گفت: این خدمات باید در دسترس بوده و محدود به مکان و زمان نباشد.
مدیرکل بهزیستی با اشاره به اینکه مداخلات روانی - اجتماعی می‌تواند موجب کاهش مداخلات قضایی و جرمی شود، بیان کرد: این مداخلات به کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه منجر می‌شود.
محمدی با اشاره به اینکه 20 هزار معلول در استان زنجان حضور دارند، عنوان کرد: 5 هزار زن سرپرست خانوار نیز در استان زنجان زیر پوشش خدمات بهزیستی استان زنجان قرار دارند.
شایان ذکر است، در پایان این مراسم از ریسک فاکتورهای طلاق رونمایی شد.

 

۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید