اخبار

اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ابهر در سال 96 برگزار شد.

اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ابهر در سال 96 برگزار شد.
رئیس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان ابهر از برگزاری اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ابهر در سال 96 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، در این جلسه محمد رضا آبی پور قائم مقام و مدیر اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ضمن تشکر از فرماندار شهرستان ابهر و اعضای کمیته اشتغال شهرستان، توضیحات کاملی در خصوص اشتغال فراگیرسال96 طرح های در دست اقدام وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی در خصوص اشتغال از جمله طرح تکاپو و کارورزی ارائه نمود.

وی هدف گذاری 6000 شغل در قالب طرح تکاپو در استان و 971 شغل در سال جاری را مورد اشاره قرارداده و در خصوص طرح کارورزی به ثبت نام 6000 نفر تاکنون و تأیید صلاحیت 900 نفر در استان اشاره نمود.

آبی پورعنوان نمود: یکی از برنامه های کارگروه اشتغال در سال جاری ایجاد بازارچه های مشترک مشاغل خانگی می باشد.

در ادامه حیدری فرماندار شهرستان ابهر، ضمن تشکر از اعضای جلسه به برخی از مشکلات حوزه اشتغال اشاره نموده و دغدغه اصلی خانواده ها ، مردم ، دولت و کلیه مسئولین را اشتغال عنوان داشت.

وی اظهار کرد: کلیه سازمانها موظفند بعد از ارائه تسهیلات ، پیگیر ایجاد اشتغال پایدار باشند .

حیدری ضمن ابراز خرسندی از اجرای طرح تکاپو گفت:جهت توجیه کامل اعضا، کارگاه آموزشی در ظرف یک ماه آینده برگزار گردد.

وی ضمن تاکید بر اولویت ساماندهی بخش کشاورزی در قالب طرح تکاپو پیشنهاد کرد که کارگزار طرح با سرمایه گذاران بخش کشاورزی در ابهر هماهنگ شود.

در پایان انباری رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر و دبیر جلسه ضمن قرائت مصوبات جلسه قبلی ، گزارشی از وضعیت اشتغال شهرستان در سال 1396 و مقایسه با مدت مشابه در سال 1395 ارائه نموده و همچنین به برخی از اولویت های سال 96 و اهمیت طرح های در دست اقدام وزارت متبوع اشاره نمود.

 

۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید