اخبار

برای افزایش تولید و اشتغال باید مشکلات واحد های تولیدی و اقتصادی حل شود

برای افزایش تولید و اشتغال باید مشکلات واحد های تولیدی و اقتصادی حل شود
استاندار زنجان با تاکید بر اینکه برای افزایش تولید و اشتغال در سطح استان، باید مشکلات پیش روی واحد های تولیدی و بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ برطرف شود، اظهار کرد: اگر چرخه صادرات دراستان رونق گیرد، تولید نیز افزایش می یابد که خوشبختانه امروزه با حمایت و تدابیر دولت تدبیر و امید توانسته ایم، گام های اساسی در جهت حل مشکلات واحد های تولیدی و اقتصادی برداریم.
 

اسداله درویش امیری افزود: امروزه به لطف الهی و تدابیر مقام معظم رهبری و در پی استقامت و مقاومت مردم فهیم و دلسوز کشور، بخشی از موانع تولیدی برطرف و زمینه ایجاد اشتغال فراهم شده است.
وی ادامه داد: بیش از یک دهه است که کشور با تحریم های جدی روبرو است و مردم به خوبی می دانند که اقتصاد کشور به دلیل تحریم های ظالمانه آسیب جدی دیده است و همین امر باعث شد که بخشی از درآمد های خارجی کشور بلوکه شود که مانع فعالیت های تجاری و اقتصادی شد و در همین راستا با ابلاغ اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب، شاهد رونق اقتصادی و اشتغال در کشور و استان هستیم.
درویش امیری با بیان اینکه تحریم ها مانع داد و ستد بازرگانی در سطح کشور شده بود، اظهار کرد: مهمترین وظیفه مسئولین توجه جدی و دلسوزانه در حوزه مسائل اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، معیشتی و اشتغال است و قرارگیری مردم درشرایط اقتصادی نامناسب، موجب آزردگی و لبخند مردم موجب خرسندی مسئولین است.
استاندار زنجان هفته دولت را فرصت مناسبی دانست تا در فضایی صمیمی، عملکرد دولت تدبیر و امید به اقشار مختلف مردم بیان شود و افزود: ملت ایران با حضور در عرصه های مختلف، به ویژه جهاد و شهادت، همواره در کنار دولت بوده اند و این مسئله افتخار بزرگی برای دولتمردان است.
وی رمز موفقیت نظام جمهوری اسلامی را حضور دولتمردان و مسئولین در میان مردم دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد با قضاوت نادرست و غیرواقعی خود در فضای مجازی، مشکلاتی را در جامعه به وجود می آورند و درصدد ایجاد شکاف میان مردم و دولتمردان هستند که جای تاسف دارد.
مقام عالی اجرایی استان تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد که در مسیر خدمت رسانی به مردم تعلل و کوتاهی می کنند، باید بدانند که مردم سزاوار بی توجهی نیستند، بلکه سزاوار خدمت گزاری صادقانه هستند.
درویش امیری  تصریح کرد: در جمهوری اسلامی بر اساس قانون اساسی و مبانی دینی و باورهای عمیق اسلامی، خدمت گزاری به مردم به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته و شهرستان های محروم، یک اصل مهم برای مسئولین است.
وی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه های متعدد در بخش های مختلف طی هفته دولت اظهار داشت: با تخصیص و تامین منابع مورد نیاز، در طول هفته دولت 638 پروژه در شهرها و روستاهای استان زنجان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه در استان زنجان پروژه ها و طرح های اقتصادی و تولیدی با اعتباری به میزان 355 میلیارد تومان در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی به بهره برداری می رسد، ادامه داد: با بهره برداری از این طرح ها، 575 شغل مستقیم و هزار و 180 شغل غیرمستقیم در سطح استان ایجاد خواهد شد.
درویش امیری تاکید کرد: برای مسئولین نظام جمهوری اسلامی بر اساس قانون اساسی، مبانی دینی و باورهای عمیق اسلامی، خدمت گزاری به مردم، به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته و شهرستان های محروم یک اصل می باشد..
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در سال جاری میزان صادرات استان زنجان رشد قابل توجهی داشته است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته از مبادی گمرکات استان، به بیش از 40 کشور صادرات صورت گرفت.
استاندار زنجان ادامه داد: آن چه که مسئولین در جهت توسعه و پیشرفت کشور انجام می دهند، جزو وظایف آنان به شمار می آید و امیدواریم بتوانیم آن چه را که بدلیل محدودیت های مالی نتوانسته ایم انجام دهیم، محقق سازیم.

درویش امیری حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: اگر دستگاه اجرایی در سطح استان زنجان در فعالیت واحد های سرمایه گذاری، کارشکنی و تنگ نظری داشته باشند، قطعا برخورد خواهد شد و باید همواره منافع عمومی مردم تامین شود.

۶ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید