اخبار

پیاده‌سازی سامانه ثبت‌نام متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور در زنجان

پیاده‌سازی سامانه ثبت‌نام متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور در زنجان
مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ازطراحی و پیاده‌سازی سامانه ثبت‌نام متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد مشمولان مشاغل سخت و زیان‌آور در زنجان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد جعفر روحانی با تبریک هفته دولت اظهار کرد: اداره کل تعاون استان زنجان طی فعالیت دولت تدبیر و امید اقدامات متعددی را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات انجام شده توسط این اداره کل کسب رتبه دوم کشوری در حوزه بیمه بیکاری در سال 1394 و نیز کسب رتبه سوم کشوری در حوزه بیمه بیکاری در سال گذشته است، گفت: طراحی و پیاده سازی سامانه ثبت‌نام متقضیان بازنشستگی پیش از موعد مشمولان مشاغل سخت و زیان‌آور، با توجه به اینکه دبیرخانه مشاغل سخت و زیان‌آور در این اداره کل واقع شده است، از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این اداره کل است.

مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه بیشترین مراجعات حضوری به این اداره کل مربوط به متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد مشمولان در قالب مشاغل سخت و زیان آور است، تصریح کرد: این فرایند مشترک بوده و با همکاری تامین اجتماعی و بهداشت و درمان انجام می‌شود.

روحانی با بیان اینکه  قبل از به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید همه مراحل ثبت نام متقاضان مشاغل سخت و زیان‌آور به صورت دستی و در اداره کل انجام می‌شد و علاوه بر کارگران زحمت‌کش شاغل در استان همه روزه خیل عظیمی از کارگران شاغل در اقصی نقاط استان مجبور بودند به صورت حضوری برای دریافت فرم‌های درخواست مشاغل مذکور به اداره کل مراجعه کنند که مستلزم صرف هزینه و زمان فراوان بود، افزود: از همین رو برای تکریم مراجعین و احترام به حقوق شهروندی آحاد شهروندان در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه نرم افزار ثبت‌نام و بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور در داخل استان و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی، طراحی و علاوه بر نصب در دبیرخانه مشاغل در ادارات تامین اجتماعی و بهداشت نیز نصب شد.

مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: با توجه به اهمیت افزایش درآمدهای عمومی دولت برای تامین هزینه‌های آن و کاهش آثار و عواقب ناگوار کسری بودجه ، این اداره کل طی سال‌های استقرار دولت تدبیر و امید گام‌های موثر و محکمی برای ارتقای درآمدهای عمومی برداشته است.

وی تصریح کرد: بر این اساس درآمد عمومی کسب شده در سال 1395 نسبت به درآمد کسب شده در سال 1392 ( سال پایه ابتدای استقرار دولت تدبیر و امید) از رشد قابل توجه 500 درصدی برخوردار است.

روحانی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی نرم‌افزار ردیابی نامه‌های اداری طراحی و در سایت اداره کل گفت: از همین رو مراجعان برای پیگیری نامه‌ها و مکاتبات خویش نیازی به مراجعه حضوری نداشته و این فرآیند به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه از افتتاح دفتر نمایندگی تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه و تعیین تکلیف پروژه متوقف شده خوابگاه و مجتمع فرهنگی باشگاه کارگران زنجان با مساحت بیش از 4 هزار متر مربع در سال 1393 خبر داد و گفت: ساخت باشگاه کارگران شهر دندی در سال 1392 با پیشرفت فیزیکی 60 درصد که پروژه‌ای متوقف و بلاتکلیف بود نیز از سال 1393 با اخذ اعتبارات جدید عملیات عمرانی پروژه آغاز شده و  در سال 1393 تکمیل و در خردادماه سال 1395 به بهره‌برداری رسید .

 

۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید