اخبار

عملکرد صندوق کارآفرینی امید استان زنجان در چهارساله اول دولت تدبیر و امید

عملکرد صندوق کارآفرینی امید استان زنجان در چهارساله اول دولت تدبیر و امید
ناصر وفائی مدیر صندوق استان زنجان از عملکرد صندوق کارآفرینی امید استان زنجان در چهارساله اول دولت تدبیر و امید خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ناصر وفائی در این بخش از صحبتهای خود به آمار پرداختی تسهیلات قرض الحسنه در استان اشاره و عنوان کرد : در طول این چهار سال مبلغ ٩٩٢ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های اشتغال ، ازدواج و رفع احتیاجات ضروری پرداخت شده که از این میزان حدود ٧٧٠ میلیارد ریال در حوزه اشتغال ، حدود ١١٠ میلیارد ریال در حوزه ازدواج و حدود ١١٢ میلیارد ریال برای رفع احتیاجات ضروری بوده است .

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان زنجان خاطر نشان کرد : که در طول ٤ سال دوره اول دولت تدبیر و امید در استان با پرداخت ٧٧٠ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه موجبات ایجاد یا تثبیت اشتغال مستقیم ٥٤٩٢ نفر فراهم آمده است .

ناصر وفائی با اشاره به اینکه ٥٧٪‏ تسهیلات پرداخت شده در بخش خدمات بوده ؛ ٢٣٪‏ در بخش صنعت و ٢٠٪‏ در بخش کشاورزی بوده است ، گفت با توجه به اینکه نرخ اشتغال استان در بخش خدمات حدود ١٠٪‏ زیر میانگین کشوری است ، صندوق کارآفرینی امید به این موضوع توجه داشته و تسهیلاتی که در استان پرداخت نموده عمدتاً در این بخش بوده است .
 
به گفته وفائی سرانه ایجاد اشتغال در این بخش کمتر از بخشهای صنعت و کشاورزی بوده و با تسهیلات خرد و کوچک تحقق اشتغال میسر میباشد .

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان در مناطق شهری نسبت به مناطق روستایی بالاتر بوده صندوق استان از این موضوع غفلت نکرده و حدود ٧٠٪‏ تسهیلات پرداختی را در مناطق شهری هزینه کرده است .

ناصر وفائی عنوان کرد: در دوره اول دولت تدبیر و امید در استان زنجان مبلغ حدود ٢٧/٥ میلیارد ریال برای صنعت قالیبافی پرداخت گردیده است که منجر به ایجاد یا تثبیت اشتغال ٣٥٠ بافنده گردیده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود از توجه ویژه صندوق به فعالیت شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاه های استان خبر داد و گفت مبلغ حدود ١٤ میلیارد  ریال در این زمینه پرداخت گردیده است .


ناصر وفائی خاطر نشان کرد در این چهارساله گذشته مبلغ ٢٤ میلیارد ریال در حوزه توسعه و تولید صنایع دستی (ظروف مسی ، چاقو سازی) که جزو مزیتهای رقابتی استان میباشد پرداخت شده است .


مدیر صندوق کارآفرینی امید استان زنجان گردشگری را از اولویت های صندوق کارآفرینی امید دانسته و از حمایت مالی از طرحهای گردشگری و بومگردی در طول این مدت خبر داد .
وی اشاره ای به مجتمع های گردشگری و اقامتی در مناطق مختلف استان بویژه روستای شیت و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به میزان ١٢میلیارد ریال برای توسعه ، ساخت و تجهیز این نوع مجموعه ها در استان کرد
۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید