اخبار

اشتغال 42 هزار نفر در 13 شهرک صنعتی استان زنجان

اشتغال 42 هزار نفر در 13 شهرک صنعتی استان زنجان
استاندار زنجان از اشتغال 42 هزار نفر در 13 شهرک صنعتی سطح این استان خبر داد و گفت: برخی صنایع استان که در سال 92 زمین گیر شده بودند، با اجرای طرح رونق اقتصادی در دولت تدبیر و امید فعال شدند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، اسدالله درویش امیری در آیین افتتاح شرکت ملات خشک زنجان با بیان اینکه در سطح استان یک هزار و 477 جواز تاسیس واحدهای صنعتی و معدنی صادر شده است، افزود: ایجاد 55 هزار و 131 شغل برای این میزان جواز تاسیس پیش بینی شده بود که البته این دستاوردها حاصل تلاش تمامی مدیران قبلی استان است.

وی با بیان اینکه یک هزار و 352 پروانه بهره برداری صنعتی در استان صادر شده است، افزود: در سال جاری حجم سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت و معدن استان 56 هزار میلیارد ریال برآورد شده است که این میزان در سال 92 به میزان 25 هزار میلیارد ریال بود.

استاندار زنجان گفت: با توجه به میزان پروانه های بهره برداری صنعتی صادر شده، رتبه کشوری استان در صنعت از 18 به 13 ارتقاء پیدا کرد و از این رو وضعیت صادرات استان نیز با روند رو به رشدی همراه بوده و جهش قابل توجهی داشت.

درویش امیری به برنامه های دولت در استان جهت حمایت از تولید اشاره کرد و افزود: برخی صنایع استان که در سال 92 زمین گیر شده بودند، با اجرای طرح رونق اقتصادی فعال شدند و در همین راستا چهار هزار و 430 میلیارد ریال سهم استان از تسهیلات طرح رونق کشور بود که استان زنجان موفق به جذب پنج هزار و 700 میلیارد ریال برای رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط شد.

استاندار زنجان اظهار کرد: سال گذشته در جهت حمایت از تولید، 350 میلیارد ریال از جرایم مالیاتی واحدهای تولیدی به صورت کامل بخشوده شد و همچنین 2 هزار و 660 میلیارد ریال از بدهی واحدها نیز تقسیط شد.

گفتنی است  شرکت ملات خشک زنجانبا حضور معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، به مرحله بهره برداری رسید.

 

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید