اخبار

بهبود فضای کسب و کار نیازمند تغییر نگرش در تمام بخش های دولت است

بهبود فضای کسب و کار نیازمند تغییر نگرش در تمام بخش های دولت است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: بهبود فضای کسب و کار در کشور و این استان مستلزم تغییر نگرش در تمام بخش ها به ویژه کارکنان در حمایت و همکاری با بخش خصوصی است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل ازخبرنگار ایرنا شهرام طهماسبی گفت : دولت تمام تلاش خود را طی سه سال گذشته برای رفع موانع پیش روی اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی به کار گرفته است.
وی یادآورشد: بهبود فضای کسب و کار بخشی به دولت و اصلاح قوانین و مقررات موجود بر می گردد و بخشی هم مربوط به ورود و همت بخشی خصوصی است.
طهماسبی اظهار کرد: دولت طی سه سال گذشته تا حدود زیادی قوانین و مقررات مانع تولید را شناسایی و قوانین متناظر بر روان سازی این فضا را مصوب کرده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: متاسفانه هنوز در میان برخی دستگاه ها و کارکنان دولت در همکاری با بخش خصوصی و روان سازی فضای کسب و کار مشکل داریم.
وی خاطرنشان کرد: ما همچنان در اجرای برخی برنامه ها مشکل داریم و هنوز دیدگاه برخی سازمان های دولتی توفق و برتری نظامات دولتی بر بخش خصوصی ست.
طهماسبی تصریح کرد: بخشی از کارمندان تصور می کنند که باید با بخش خصوصی بر اساس مناسبت قبلی برخورد شود در صورتی که برای بهبود فضای کسب و کار غیر از قوانین و مقرراتی که باید اصلاح شود، تفکرات کارکنان باید تغییر رویه دهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: در صورتی که تفکرات این کارکنان از فکر دولتی صرف خارج نشده باشد در عمل نمی توان انتظار داشت که کاری برای بهبود فضای کسب و کار انجام داد.
وی ادامه داد: برای بهبود فضای کسب و کار، دولت باید به سمت بخش خصوصی متمایل شود و به نظر می رسد ممکن است زمانبر باشد اما با برگزاری دوره های آموزشی، پیاده سازی برنامه و باز آموزی در دستگاه های اجرایی این روند می تواند سرعت بگیرد.
طهماسبی اضافه کرد: این تغییر در بالا دست شکل گرفته و قوانین تنظیم شده است اما این اصلاحات باید در پایین دست و در میان کارکنان هم اتفاق بیفتد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: در صورتی که در پایین دست چنین دیدگاه هایی شکل نگرفته است ابتدا خود مدیران باید حساسیت نسبت به این مساله داشته باشند و آن را رصد کنند تا به دنبال شناسایی موانع، برنامه های اجرایی مورد نیاز هم به دست آید.

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۷:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید