اخبار

با گسترش تعاون واسطه گری کاهش می یابد

با گسترش تعاون واسطه گری کاهش می یابد
وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی تصریح کرد: امروز برنامه ی اشتغال فراگیر با صفت اشتغال فراگیر ضد فقر، بر این موضوع تاکید دارد که در بنگاه های خرد و کوچک می توان زندگی با کرامتی را داشت.
 
  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی  در دوازدهمین جشنواره تعاونی های  برتر که با حضور ،نمایندگان مردم شیراز ،زنجان و لرستان و اصفهان در مجلس شورای اسلامی ،رئیس اتاق تعاون ایران ،معاونان و سایر مدیران کل این وزارتخانه و تعاونگران و معاونان اموزش و پرورش در مجموعه ورزشی ،فرهنگی تلاش برگزار شد حضور فراکسیون های مختلف را در این گردهمایی نشانه اهمیت موضوع تعاون دانست.
هزار روستا هزار تعاون
وی تحقق برنامه هزار روستا هزار تعاونی را از برنامه های نیمه اول سال ٩٧عنوان کرد و افزود: به مدت زمان زیادی برای زدودن تفکرات غلط در گسترش تعاونی ها نیاز داشتیم.
طراحی آرمان های درست در بخش تعاون
وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی با اشاره به اندیشه های شهید بهشتی و تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه استمرار تفکرات شهید بهشتی در زمینه گسترش تعاون تاکید کرد : آرمان های درست و روشن فکرانه ای در زمینه تعاون طراحی شده است که ما نیز به دنبال تحقق این ارمان ها هستیم.
ظرفیت های فراوان در بخش تعاون
دکتر ربیعی به ظرفیت های زیادی که در بخش تعاون وجود دارد اشاره کرد و افزود : از معاون تعاون خود خواسته ام از ظرفیت های فضای مجازی در حوزه تعاون نیز به درستی استفاده شود .
تعاون نیازمند رشد 
وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد : تعاون باید بیش از آنچه هست رشد پیدا کند و این امر را نه تنها یک مسئولیت اداری بلکه مسئولیت اخلاقی و اندیشه ای خود می دانم.
باتعاون به کار و با کار به رفاه می رسیم
دکتر ربیعی از نظریه و اندیشه  در این باره که با تعاون به کار و با مار به اشتغال می رسیم سخن گفت و اضافه کرد : باید به رشدی دست پیدا کنیم که به وجوه انسانی پاسخگو باشد و آحاد بیشتری از مردم را بدون نابرابری پوشش دهد .
وی افزود : با تعاون به کار رسیدن دارای اندیشه رشد است  و از همین جا می خواهم از مقام معظم رهبری برای توجه ویژه ایشان به بخش تعاون واستمرار اندیشه های شهید بهشتی سپاسگزاری نمایم.
 دکتر ربیعی همچنین تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی را راهی درست برای رفع نابرابری ها عنوان کرد و گفت : تعاونی ها  راه بی بدیل رفع نابرابری ها هستند.
وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی با تعاون به کار و با کار به رفاه رسیدن را اندیشه برنامه اشتغال فراگیر دانست.
وی بر تقویت بنگاه های خرد و متوسط تاکید کرد و گفت : سیاست رفاهی با کرامت وانسانی براساس روح جمعی در مقابل سیاست های صدقه ای قراردارد و ما به دنبال سیاست های رفاهی با حفظ کرامت انسانی هستیم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  ادامه داد :ظرفیت بالایی  برای ایستادن بیشتر بر پای خود داریم و تعاونی ها می توانند چنین بستری را فراهم .
وی گفت : معتقدم نوعی رشد در تعاونی ها وجود دارد که می تواند نابرابری قومی درآمدی و طبقه ای را کمتر کند و اندیشه اقتصاد مقاومتی ورود تعاونی ها را به این بخش تسهیل می کند.
به گفته دکترربیعی تعاونی ها راه بی بدیل برای محو ضعف و نابرابری ها است

دکتر ربیعی ادامه داد: اندیشه‌ی ضد فقر در قانون اساسی، 40 سال قبل و در قالبی درست در نظر گرفته شده است به گونه‌ای که گویا روشنفکران اجتماعی امروز آن‌را تدوین کرده‌اند.

وی با اشاره به اشتغال فراگیر گفت این نوع استغال ضد فقر است و بهترین قالب برای این نوع استغال تعاونی ها هستند
وزیرتعاون،کار ورفاه اجتماعی گفت : وقتی به اصول قانون تامین اجتماعی که ابتدای انقلاب تدوین شد مراجعه می کنم متوجه می شوم که چقدر این قوانین ضد فقر هستند و چه ارمانهای خوبی در آن ها نهفته است.
وی با اشاره به طرح یکهزار روستا یکهزار تعاونی گفت تعاونی های سهر و روستا از١٢ تعاونی به ٥٠ تعاونی رسیده و تا پایان سال به ٨٠ تعاونی فزونی می یابد
دکتر ربیعی به اتصال عمودی و افقی تعاونی ها اشاره کرد و گفت زنجیره تعاونی ها می تواند نیزهای انها را تامین کند وما خود می توانیم این اتصال را برقرار کنیم
۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید