اخبار

توسعه روستاهای کشور با تشکیل تعاونی های خدماتی،روستایی و گردشگری

توسعه روستاهای کشور با تشکیل تعاونی های خدماتی،روستایی و گردشگری
معاون امور تعاون وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی با تاکید بر اهمیت کار جمعی گفت : فرهنگ کار جمعی بایداز دوران ابتدایی ،در خانه و مدرسه شروع شود و در دانشگاه ادامه پیدا کند.
به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی دوازدهمین جشنواره تعاونی های  برتر با حضور وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی ،نمایندگان مردم شیراز ،زنجان و لرستان و اصفهان در مجلس شورای اسلامی ،رئیس اتاق تعاون ایران ،معاونان و سایر مدیران کل این وزارتخانه و تعاونگران و معاونان اموزش و پرورش در مجموعه ورزشی ،فرهنگی تلاش برگزار شد.
مهندس سید حمید کلانتری در این گردهمایی تصریح کرد : فقر مهارتی فارغ التحصیلانی که هیچ شناختی از فضای کسب و کار،خرید و فروش،واردات و صادرات،نظام مالی و بانکی و...ندارند و تنهانگاهشان به اگهی های استخدامی دولت است از مشکلات منجر به بیکاری به شمار می رود.
وی إظهار کرد : درصد محدودی از فارغ التحصیلان از خلاقیت های شخصی خود برای ورود به بازار کار استفاده می کنند. 
باور به کار جمعی 
مهندس کلانتری ادامه داد : آموزش و پرورش باید کمک کند که در کنار تئوری ها ، درس های عملی را برای باور به کار جمعی و تعاون مبتنی بر نیاز بازار کار و تحول افرینی در اقتصاد نیز بگنجاند.
تجربه موفق تعاونی ها در سایر نقاط جهان 
وی به تجربیات موفق تعاونی های روستایی در هند و برمی از کشورهای اروپایی اشاره کرد وافزود : تعاون در تمام دنیا توانسته است گره گشای بسیاری از مشکلات باشد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد : بسیاری از تعاونگران به  دیدن شدن و میدان دادن نیاز دارند .
گسترش روستاها با تعاونی ها 
مهندس کلانتری بیان کرد: روستاهای کشور می توانند با تشکیل  تعاونی های خدماتی،روستایی و گردشگری توسعه پیدا کنند و از طریق همین تعاونی ها به بازارهای جهانی نیز متصل شوند.
رشد سهم تعاون و کوچک شدن دولت 
وی افزود : سهم تعاون با کوچک شدن دولت رشد خواهد کرد وبا گسترش تعاونی ها می توان کارهای بزرگ انجام داد و در این بخش به ظرفیت سازی نیازمندیم.
گفتنی است این برنامه برای نخستین بار از پایگاه خبری تحلیلی تخصصی تعاون انلاین در حال پخش است.
۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید