اخبار

بیش از 900 تعاونی در استان زنجان فعال است

بیش از 900 تعاونی در استان زنجان فعال است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از چهار هزار تعاونی ثبت شده در این استان، فقط 960 تعاونی فعالیت می کنند که بیش از 900 هزار نفر از زنجانی ها عضو آن هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان ، محمد رضا یوسفی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از تعاونگران برتر استان زنجان افزود: این اداره کل حاضر به حمایت از تمام تعاونی های غیر فعالی است که قصد دارند، فعالیت اقتصادی خود را از سرگیرند و به توجیه اقتصادی برسند.
وی یادآورشد: باید نگاه به تعاونی ها و مدیریت آنها را تغییر داد و به این باور رسید که این بخش می تواند در اقتصاد استان و ملی نقش موثر و سازنده ای داشته باشد.
یوسفی تاکید کرد: تا زمانی که خود تعاونی ها به خود باوری در خصوص توانمندی تعاونی ها نرسند، نباید از سایر بخش ها انتظار داشت که ظرفیت و توان این بخش را بپذیرند و از آن بهره بگیرند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بنا بود بر اساس برنامه پنجم توسعه، سهم تعاونی ها از واگذاری نهادها و بنگاه های اقتصادی دولت به 30 درصد برسد در حالی که هم اکنون این رقم فقط به یک درصد می رسد.
وی خاطرنشان کرد: بنا بود تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور، سهم تعاون از اقتصاد کشور به 25 درصد برسد که این موضوع محقق نشده است.
یوسفی بر لزوم اعتماد سازی در میان مسئولان و مدیران نسبت به توانمندی تعاونی ها تاکید کرد و ادامه داد: 740 میلیارد ریال در بخش تعاونی این استان سرمایه گذاری شده است و چگونه امکان دارد که این میزان توانمندی، تاثیرگذار نباشند؟
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته 19 تعاونی با سرمایه بیش از یک میلیارد و 650 میلیون ریال فعالت خود را آغاز کردند.
وی از عضویت 745 هزار و 739 زنجانی در تعاونی سهام عدالت این استان خبر داد و اضافه کرد: تعاونی مسکن مهر موفق به احداث سه هزار و 922 تعاونی در شهرهای مختلف این استان، واگذاری سه هزار و 132 قطعه زمین و ساخت و بهره برداری از سه هزار و 118 واحد مسکونی غیر مهر در این استان شد.

یوسفی اظهار کرد: همه ساله جشنواره تعاونی‌های برتر به منظور معرفی شرکت‌های تعاونی فعال و برتر و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در استان زنجان برگزار می‌ِشود.

وی با اشاره به اینکه شناسایی توانمندی بالقوه بخش تعاون از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره تعاونی‌ِهای برتر به شمار می‌رود، تصریح کرد: در سال‌جاری سامانه‌ای برای ثبت‌نام شرکت‌های تعاونی راه‌اندازی شده بود که 226 تعاونی موفق به ثبت‌نام و کاندید شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه داوری برای شناسایی تعاونی‌های برتر استان در تیرماه انجام شد، اضافه کرد: در مجموع پس از ارزیابی‌های صورت گرفته، 20 تعاونی شایسته تقدیر شناخته شده و دو تعاونی به عنوان تعاونی برتر ملی و دو تعاونی هم به عنوان برتر استانی معرفی شدند.

۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۰۷:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید