اخبار

صدور کارت هویت برای فرزندان زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی

صدور کارت هویت برای فرزندان زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دولت درخواست کرده است که برای فرزندان زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی کارت هویت صادر شود، گفت: از همین رو زنان ایرانی که همسر آنان غیر ایرانی است باید کد ملی خود را به شماره 2000195پیامک کنند.

رسول احدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: بر اساس قانون مدنی ایرانی فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با  همسر غیرایرانی نمی توانند شناسنامه ایرانی بگیرند.

وی تصریح کرد: بر این اساس در سال‌های اخیر تعداد قابل توجهی از زنان ایرانی با مردان غیرایرانی ازدواج کرده‌اند که فرزندان این مادران نمی‌توانند شناسنامه بگیرند.

مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه به علت عدم صدور شناسنامه برای این افراد، آنها فاقد هویت رسمی هستند، افزود: برای حل این مشکل وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دولت درخواست کرده است که برای این فرزندان کارت هویت صادر شود  و به همین منظور لایحه‌ای به دولت ارائه شده است.

احدی گفت: بر این اساس زنان ایرانی که همسر آنها غیر ایرانی است بایدکد ملی خود را به شماره 2000195 پیامک کنند.

به گزارش فارس، به این فرزندان کارت هویت داده می‌شود که براساس آن می‌توانند در مدرسه ثبت‌نام کنند و سپس دفترچه بیمه بگیرند، اما در این مرحله تنها سرشماری انجام می‌شود.

لازم به ذکر است، در مرحله دوم از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با این مادران تماس می‌گیرند و از آنها چند سوال ساده مانند تعداد فرزندان و سال تولد آنها پرسیده می‌شو
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید