اخبار

مشاغل خرد و خانگی نقش قابل توجهی دراشتغال و اقتصاد کشور دارند.

مشاغل خرد و خانگی نقش قابل توجهی دراشتغال و اقتصاد کشور دارند.
قائم مقام اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: توجه به مشاغل خرد و خانگی و حمایت از آن‌ها یکی از راه‌های کمک به اشتغال و اقتصاد کشور است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، محمد رضا آبی پور  در جلسه کمیته اشتغال خرد ذیل کارگروه مشترک اشتغال استان که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: امروزه کشورهایی که به سمت پیشرفت حرکت می کنند به نقش تسهیل گری دولت توجه ویژه کرده‌اند.

وی افزود : کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و از جمله راهکارهای مناسب برای توسعه اشتغال های خرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند، اما به دلیل بازار نامناسب اشتغال نمی توانند جذب بازار شوند. فعالیت اقتصادی در محیط خانگی موجب امکان مشارکت اعضای خانوار برای انجام یک فعالیت اقتصادی مشترک بوده و جلوگیری از رفت و آمدهای شهری، صرفه جویی در هزینه های اجتماعی و در کنار خانواده بودن از مزایای مشاغل خانگی است.

آبی پور در ادامه بیان کرد: نقش ادارات در ارائه راهنمایی و کمک به افراد برای سرمایه‌گذاری در سطح استان بسیار حائز اهمیت است که مسئولان می‌بایست به‌منظور تقویت حضور سرمایه‌گذاران به این امر به‌صورت ویژه‌ای نگاه کنند.

وی خاطرنشان ساخت: توجه به مشاغل خرد و خانگی و حمایت از آن‌ها یکی از راه‌های کمک به اشتغال و اقتصاد کشور است و استان زنجان نیز در این حوزه از ظرفیت قابل‌ توجه ای برای ایجاد اشتغال بهره‌مند است و باید در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال نام‌گذاری شده تحرک بیشتری به این سمت داشته باشیم .

در ادامه جعفری سرپرست دبیرخانه کارگروه تخصصی اشتغال اعلام کرد :در سالهای 90تا 94 در مجموع 10575 فقره مجوز مشاغل خانگی اعم از مستقل و پشتیبان در استان صادر شده است.

وی تصریح کرد: طی مدت مذکور در مجموع 210780 میلیون ریال تسهیلات برای 5332 طرح توسط بانک های عامل کارسازی پرداخت گردیده است.

وی مقوله مجوزهای صادره در سال 95 و 96 را به ترتیب 376 و 34 مورد اعلام کرد و افزود: طی سال 95 و نیمه سال 96 در مجموع 34650 میلیون ریال برای پشتیبانی از 651 طرح توسط بانک های عامل پرداخت شده است.

در پایان جلسه دستگاههای اجرایی به بیان نظرات خود پرداخته و گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه نمودند.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید