اخبار

شناسایی 159 نفر از اتباع خارجی فاقد مجوز کار در استان زنجان

شناسایی 159 نفر از اتباع خارجی فاقد مجوز کار در استان زنجان
قائم مقام اداره کل و مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از شناسایی 159 نفر از اتباع خارجی غیر مجاز طی 4 سال گذشته در استان خبر داد.

 

محمدرضا آبی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در راستای اشتغالزایی و همچنین فعالیت بهتر کاریابی‌ها اقدامات متعددی را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مورد توجه از سوی این اداره کل بهره‌گیری از ظرفیت کاریابی‌ها در اشتغالزایی برای افراد جویای کار است، گفت: طی دولت یازدهم اقدامات مطلوبی در حمایت از کاریابی‌ها و افزایش تعداد آنها انجام شده است.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به افزایش کاریابی‌های استان تا 19 مورد طی سال گذشته افزود: همچنین در این زمینه چهار کاریابی بین‌المللی نیز در استان آغاز به کار کرده اند .

آبی‌پور تصریح کرد: سه مورد از این کاریابی‌ها در شهرستان زنجان و یک کاریابی در شهرستان ابهر فعال است.

وی با اشاره به اینکه مهارتآموزی به متقاضیان از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این اداره کل است، بیان کرد: ایجاد 8 مرکز مشاوره ،اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در استان طی سه سال گذشته از دیگر اقداماتی است که در استان انجام شده است.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه هماهنگی با کاریابی‌های غیردولتی به منظور جذب مقرری بگیران بیمه بیکاری و آموزش مهارت‌های لازم به مقرری بگیران به منظور دستیابی به فرصت‌های شغلی موجود در بازار کار از دیگر فعالیت‌های انجام شده در حوزه اشتغالزایی است، گفت: تشکیل هیأت امناء و کانون کارآفرینی در استان برای ترویج فرهنگ کارآفرینی از دیگر اقدامات صورت گرفته در استان در بخش اشتغال است.

آبیپور با اشاره به اینکه از سال 1392 تا 1395 مجوز مشاغل خانگی به تعداد 2 هزار و 500 مورد صادر شده است، گفت: همچنین در این مدت 8 هزار و 641 نفر در واحدهای تولیدی مشغول به فعالیت شده‌اند.

وی همچنین از شناسایی 159 نفر اتباع خارجی غیر مجاز طی چهار سال گذشته در استان خبر داد و بیان کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی برای نیروهای داخلی و آغاز اجرای برنامه اشتغال فراگیر و طرح‌های کاج با هدف اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان با هدف کاهش نرخ بیکاری طی سال جاری نیز از دیگر اقداماتی است که در بخش اشتغال و کارآفرینی انجام شده است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید