اخبار

کارگران زنجانی ساماندهی میشوند

کارگران زنجانی ساماندهی میشوند
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان از ساماندهی کارگران ساختمانی زنجان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اسماعیل آقاجانلو اظهار کرد: برای تجمیع کارگران در محل بازارچه 22بهمن و همچنین اطلاع رسانی و فراخوان کارگران برای ثبت نام در سامانه از طریق رسانه های محلی اقدام و شهرداری نیز امکان  نصب بنر و پلاکارد در 20نقطه شهر به مدت یک هفته اقدام خواهد شد.

وی افزود : در همین راستا شرکت تعاونی موظف است هر چه سریعتر نسبت به طراحی و راه اندازی سایت اینترنتی برای سامانه ساماندهی کارگران فصلی وساختمانی اقدام و پس از تجمیع کارگران فصلی در محل بازارچه 22بهمن نسبت به تفکیک کارگران حرفه ای و آماتور در تخصص های مختلف وصدور کارت شناسایی و درجه بندی کارگران برابر با دستور العمل های سازمان فنی و حرفه ای اقدام کند.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان با اشاره به روند اجرایی شدن طرح تجمیع کارگران فصلی گفت: بر اساس این طرح کارگران فصلی باید با لباس های متحد الشکل با اتیکت های مخصوص با نوع و رعایت درجه بندی ملبس شوند.

 وی گفت: در همین زمینه و برای بیمه کارگران جلسه ای چهار جانبه با حضور مدیران کل ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی ، مدیر کل تامین اجتماعی ، ریاست انجمن صنفی و مدیر عامل شرکت تعاونی ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی برای هماهنگی برای زیر پوشش قراردادن کارگران فصلی و ساختمانی انجام شود .

آقاجانلو اظهار داشت : در این طرح سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز باید در زمان تایید نقشه و پروانه ساختمانی راهنمایی های لازم در خصوص تامین نیروی کار از کارگران ساختمانی که در سامانه ثبت نام کرده اند را به کارفرمایان ارائه کند.

وی افزود : شرکت تعاونی برای جمع آوری کارگران ساختمانی از میدان های 15 خرداد و دروازه ارک که هم اکنون این کارگران درآنجا تجمع میکنند و هدایت آنها به محل بازارچه 22 بهمن پس ازکسب مجوزهای مورد نیاز از دادستان محترم زنجان با هماهنگی نیروی انتظامی اقدام خواهد کرد. 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان تصریح کرد: طی تفاهم نامه ای که مابین سازمان فنی و حرفه ای و سازمان نظام مهندسی ساختمان منعقده گردیده است کارگران فصلی و ساختمانی که دوره آموزشی لازم را ندارد معرفی و گواهی مهارت اخذ کنند.

آقاجانلو در ادامه گفت : برای اینکه پیمانکاران و کارفرمایان از نیروهای فصلی و ساختمانی شرکت تعاونی استفاده نمایند اقدام به ارائه خدمات و حمایتهای لازم و کافی از سوی شرکت انجام گیرد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید