اخبار

دستورالعمل طرح کارورزی در زنجان اجرا می‌شود

دستورالعمل طرح کارورزی در زنجان اجرا می‌شود
قائم مقام اداره کل و مدیر توسعه کارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان جزئیات اجرای دستورالعمل طرح کارورزی در زنجان را اعلام کرد و گفت: دانش‌ آموختگان دانشگاهی متقاضی کارورزی و واحدهای پذیرنده بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند با مراجعه به سامانه اختصاصی طرح از شرایط آن مطلع شوند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا آبی پور اظهار کرد: با توجه به اجرای دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی دانش‌ آموختگان دانشگاهی متقاضیان کارورزی و واحدهای پذیرنده بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند با مراجعه به سامانه اختصاصی طرح از شرایط آن مطلع شوند.

وی افزود: ثبت‌نام در سامانه کارورزی وزارت تعاون کار ر و رفاه اجتماعی  سپری شدن حداقل دو ماه ازثبت‌نام در مرکز کاریابی و مشاوره شغلی، دارا بودن حداکثر سن 25 سال برای مقطع تحصیلی کاردانی، 28 سال برای مقطع تحصیلی کارشناسی، 33 سال برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بدون احتساب دوران خدمت از جمله این شرایط است.

قائم مقام اداره کل و مدیر توسعه کارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: دارا بودن کارت پایان خدمت با معافیت برای متقاضیان مرد، عدم سابقه استفاده از طرح کارورزی در دورههای قبل، عدم سپری شدن کمتر از پنج سال از تاریخ اخذ مدرک دانشگاهی از دیگر شرایط این فراخوان است.

آبی گفت: دانش‌آموخته دانشگاهی که در طول 2 سال قبل از ثبت‌نام در سامانه کارورزی به مدت سه ماه یا بیشتر سوابق بیمه دارد از شمول این طرح خارج است.

وی با اشاره به اینکه مدت دوره کارورزی حداقل چهارماه و حداکثر 6 ماه برای هر کارورز متناسب با ظرفیت بنگاه و استانداردهای آموزشی مهارت تعیین می‌شود اعلام کرد: در این طرح واحدهای پذیرنده طرح کارورزی می‌توانند از مشوق‌های کمک هزینه آموزش کارورزی و پوشش بیمه مسؤولیت مدنی کارورزان بهره‌مند شوند و در صورت جذب کارورزان با مدرک کارشناسی و بالاتر از مزایای 100 درصد بخشودگی حق بیمه سهم کارفرما توسط دولت به مدت دو سال بهره‌مند شوند.

 

 

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید