اخبار

دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیگیری ماجرای جان باختن سه کارگر هیدجی

دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیگیری ماجرای جان باختن سه کارگر هیدجی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: وزیر من و مدیرکل سازمان تامین اجتماعی را مکلف به پیگیری ماجرای جان باختن سه کارگر هیدجی و رسیدگی به خانواده های آنان کرده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتمایع استان زنجان محمد رضا یوسفی افزود: روز دوشنبه اتفاقی در یکی از شرکتهای بلوار حاج آخوند شهر هیدج رخ داد که منجر به جان باختن سه نفر از کارگران 2 واحد تولیدی شد.

وی یادآورشد: در این حادثه، کارگر شرکت تولیدی علوفه های دامی بهرام برای سرکشی به مخزن ذخیره گلوتین دست به کار شد و اقدام به پاکسازی آن کرد اما به سبب وجود گاز مونوکسیدکربن دچار خفگی شد.

یوسفی اظهار کرد: دیگر کارگر این واحد تولید یکه شاهد ماجرا بود، برای کمک گرفتن به واحد تولیدی دیگر مراجعه کرد و 2 نفر از کارگران کارگاه همسایه در محل حضور پیدا کردند و به علت آنکه گاز مسموم کننده رنگ و بویی نداشت، این دو کارگر هم وارد مخزن و در نهایت دچار خفگی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه هنوز علت متساعد شدن گاز مونوکسیدکربن مشخص نیست و در دست بررسی قرار دارد، گفت: صبح سه شنبه کارشناسان و بازرسان این اداره کل بلافاصله پس از اطلاع عازم محل شدند.

وی خاطر نشان کرد: به علت حضور نیروی انتظامی و جلوگیری از ورود افراد غیر، محل حادثه پلمپ شده بود که در نهایت با پیگیری های انجام شده، فک پلمپ و کارشناسان در محل حاضر شدند و به بررسی پرداختند.

یوسفی با بیان اینکه عمل شسشتو و پاکسازی مخزن نگاه داری گلوتین به طور معمول انجام می شده است، ادامه داد: ما منتظر نظر پزشکی قانونی برای مشخص شدن جزئیات بیشتر از حادثه هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: به محض اطلاع وزیر از این حادثه دستور بررسی موضوع و رسیدگی به خانواده های آنان از طرق قانونی به من و مدیرکل تامین اجتماعی صادر شد.

وی اضافه کرد: پیروی همین دستور، امروز ما در خانه این سه کارگر جان باخته حاضر می شویم و از خانواده های آنان دلجویی می کنیم.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید