اخبار

ثبت‌نام 90 کارآفرین در جشنواره کارآفرینی زنجان/

ثبت‌نام 90 کارآفرین در جشنواره کارآفرینی زنجان/
قائم مقام و سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از ثبت‌نام 90 نفر در جشنواره کارآفرینی زنجان خبر داد و گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، تاکید بر خلاقیت و نوآوری در کسب و کار هدف جشنواره کارآفرینی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمدرضا آبی‌پور در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: کارآفرینی موضوعی است که در کشورهای اروپایی از قرن 16 یا 17 آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در ایران بحث توجه به موضوع کارآفرینی در برنامه ششم مورد توجه است، تصریح کرد: بر این اساس به عهده وزارت کار نیز وظایفی تعیین شده است.

سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به برگزاری سالانه جشنواره کارآفرینی در استان بیان کرد: تاکنون 90 نفر در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند، که پس از پایان فراخوان نسبت به داوری آثار اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره کارآفرینی اظهار کرد: اشاعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، تاکید بر خلاقیت و نوآوری در کسب و کار، ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری و شناسایی کارآفرینان در سراسر کشور از جمله اهداف این جشنواره است.

آبی‌پور معرفی کارآفرینان برتر به عنوان الگو به آحاد جامعه به ویژه جوانان، ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه‌های مختلف اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات را نیز از دیگر اهداف برگزاری جشنواره کارآفرینی اعلام کرد و گفت: ایجاد نشاط و رقابت در فضاهای کسب و کار، هم افزایی و مشارکت کارآفرینان در توسعه اقتصادی کشور و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی و تقویت نقش کارآفرینان در نظام تصمیم سازی کشور نیز از دیگر اهداف جشنواره کارآفرینی است.

وی با بیان اینکه صاحبان کسب و کار دارای نوآوری و خلاقیت و افراد و شرکت‌هایی که واجد شرایط کارآفرینی هستند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، گفت: کارآفرینان در حوزه‌های مختلف طبق فراخوان منتشره انتخاب و پس از بررسی کارشناسان وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر کشور معرفی خواهند شد.

سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه به اهمیت برگزاری جشنواره کارآفرینی نیز اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های کارآفرینان در توسعه اشتغال و رونق تولید در کشور بر این مطلب که کارآفرینان پیشگامان نوآوری و تحول است.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینان با تشخیص فرصت‌ها ارزش‌آفرینی می‌کنند، افزود: کارآفرینان با رفتار نوآورانه خود رشد مستمر برای کسب و کار و پویایی برای اشتغال و اقتصاد کشور را به همراه می‌آورند.

آبی‌پور در تعریف کارآفرین گفت: در واقع کارآفرین شخصی است، که دارای ایده بوده و باید خلاقیت خاصی داشته و مستقل باشد.

سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: کارآفرین کسی است که جسارت ورود به بازار و ایجاد یک کار جدید را دارد و در جشنواره کارآفرینی نیز دقیقا همین آیتم‌ها مورد نظر قرار گرفته است.

آبی‌پور با اشاره به اینکه امسال با رویکردی جدید به دنبال انتخاب کارآفرینان خواهیم بود، تصریح کرد: امیدواریم با انتخاب کارآفرین برتر در عرصه کشوری نیز نماینده داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه و تقویت کارآفرینی یکی از راه‌های موفقیت و توسعه کشور است، افزود: باید در این زمینه تلاش لازم را انجام دهیم.

سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: تاکنون 90 نفر در جشنواره کارآفرینی استان زنجان ثبت‌نام کرده‌اند.

۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید