اخبار

ایجاد و تثبیت اشتغال دو رویکرد اصلی کارگروه اشتغال است

ایجاد و تثبیت اشتغال دو رویکرد اصلی کارگروه اشتغال است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان با اشاره به رصد وضعیت بازار کار و نیازسنجی آموزشی و تعیین اولویت‌های آموزشی در کمیته مهارت آموزی، گفت: ایجاد و تثبیت اشتغال دو رویکرد اصلی در اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های کارگروه مشترک اشتغال بوده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان زنجان، با بیان اینکه بر اساس آیین‌نامه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کار گروه تخصصی اشتغال به عنوان بازوی برنامه‌ریزی شورا به ریاست استاندار و دبیری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت می‌کند، اظهار کرد: طی ماه‌های پایانی سال گذشته و همچنین ماه نخست و دوم سال‌جاری دبیرخانه کار گروه با مشارکت دستگاه‌های ذیربط اقدام به احصای برنامه‌های استانی کرد که منجر به تدوین جدول برنامه عملیاتی و تصویب آن در جلسه خردادماه کار گروه شد.

وی با بیان اینکه کار گروه اشتغال استان زنجان در سال گذشته پیش نویس برنامه‌ عملیاتی را و بررسی و با پاره‌ای از اصلاحات را به تصویب رساند، تصریح کرد: این برنامه در ۱۱ بند و وظایف  با وضعیت کار مندرج در آیین‌نامه شورای برنامه‌ریزی و توسعه تدوین شده بود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بررسی و احصای اولویت‌های سرمایه‌گذاری بومی در استان و شناسایی بنگاه‌های اقتصادی تولیدی و صنعتی نیمه تمام و مشکل دار و کمک به واحدهای مذکور از جمله برنامه‌های این کار گروه بود، گفت: اجرای مشوق‌های سرمایه‌گذاری در بخش تولید و اجرای برنامه آموزش‌های مهارتی با رویکرد مهارت آموزی در مناطق کمتر توسعه و نقاط روستایی نیز از دیگر برنامه‌ها بوده است.

یوسفی با اشاره به اینکه شناسایی روستاهای دارای قابلیت‌های اشتغالزایی به منظور حمایت از آنها و پیگیری ایجاد بازارچه‌های محلی عرضه محصولات خانگی به منظور حمایت از صاحبان کسب و کارهای خرد، کوچک و متوسط در دستور کار این کار گروه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: همچنین تشکیل کمیته‌های اشتغال شهرستانی در دستور کار قرار گرفت و ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان کشاورزی به منظور توسعه اشتغال در این بخش پیگیری شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان با اشاره به رصد وضعیت بازار کار و نیازسنجی آموزشی و تعیین اولویت‌های آموزشی در کمیته مهارت آموزی و تشویق بخش غیردولتی برای ایجاد مراکز آموزش مورد نیاز، اظهار کرد: تغییر فرهنگ اشتغال پیگیری شده و مدیریت حمایت از ایجاد اشتغال در بخش اشتغال خرد اعمال شده است.

یوسفی در ادامه باعلام کرد کار گروه اشتغال استان زنجان در سال گذشته پنج جلسه با ۲۰ عنوان مصوبه ۱۰ جلسه کمیته توسعه بخش خدمات و ۶ جلسه کمیته اشتغال خرد داشته است،.

 

۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید