اخبار

جلسه روستا تعاون شهرستان ماهنشان برگزار شد .

جلسه روستا تعاون شهرستان ماهنشان برگزار شد .
سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ماهنشان از برگزاری جلسه روستا تعاون در شهرستان ماهنشان خبر داد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان : جلسه توجیهی طرح روستا تعاون با حضور بخشدار بخش مرکزی ماهنشان  ، رئیس اداره توسعه تعاون  اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، دهیاران و روسای محترم شوراها به ریاست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان ماهنشان برگزار گردید .

 

مرادی سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان ماهنشان هدف از تشکیل این جلسه را استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندیهای دهیاران و شورای اسلامی روستاها در ((طرح روستا تعاون)) دانست و خواستار همکاری و کمک دهیاران به این طرح شد .

در ادامه جلسه پاک منش رئیس اداره توسعه تعاون اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به تشریح و تبیین طرح و دستورالعمل اجرایی آن پرداخت و هدف از اجرای این طرح را در شناسایی و بهره برداری از ظرفیت های موجود در مناطق روستایی و ارتقاء سطح معشیت و منزلت اجتماعی روستائیان و جایگاه روستاها در اقتصاد و ایجاد بستر لازم برای شکوفایی و پیشرفت عدالت محور در روستاها دانست .

وی در ادامه به نحوه تعیین روستاهای هدف که حتی الامکان دارای مزیت خاص در تولید یک یا چند محصول و مسئولیت اجتماعی بالایی در ساکنین آن برای مشارکت وجود داشته باشد اشاره نمود.

 پاکمنش افزود : شهرستان ماهنشان در موقعیتی قرار گرفته که امکان جذب سرمایه خارج از شهرستان را به حداقل رسانده است و این امر ضرورت توسعه بخش تعاون با استفاده از ظرفیت های بومی و سرمایه ای خود مردم را امری اجتناب ناپذیر می نماید.

وی به کارآفرینانی اشاره نمود که با آگاهی از مزیت های روستا با کمترین سرمایه بیشترین سود را نصیب خود کرده اند روستائیان خود می توانند  با تشکیل تعاونی کارهای مشابهی را انجام دهند.

در ادامه رسولی بخشدار بخش مرکزی ماهنشان  با اشاره به اینکه هر کدام از روستاهای بخش مرکزی ماهنشان دارای مزیت های خاص خود است در صورت استفاده و شناخت این مزیت ها می توان چندین تعاونی را تشکیل داد .

رسولی گفت :  اهالی روستا از مزیت های روستای خود اطلاع چندانی ندارند وی خواستار کمک و آگاه سازی روستائیان توسط دهیاری و شورای اسلامی روستا شد و اعلام آمادگی برای مشارکت و همکاری با اداره تعاون ،کارورفاه اجتماعی شهرستان ماهنشان در جهت پیشبرد اهداف طرح مذکور را نمود .

 وی خواستار شفاف سازی و ارائه دستورالعمل های طرح از جمله نحوه پرداخت تهسیلات ، نحوه ارائه ضامن و غیره شد .

در ادامه دهیاران و روسای شورای اسلامی روستا به مزیت های روستاهای خود پرداختند و خواستار ارائه دستوالعمل ها و نحوه تشکیل تعاونی ها در روستاهای مورد نظر را داشتند .

 

۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید