اخبار

اهمیت حضور مسئولین ایمنی در کارگاهها

اهمیت حضور مسئولین ایمنی در کارگاهها
رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از اهمیت حضور مسئولین ایمنی در کارگاهها در کاهش حوادث ناشی از کار خبر داد .

 

 

لطفی فر رئیس اداره بازرسی کار اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  با اشاره به اهمیت حضور مسئولین ایمنی در کارگاهها گفت: صیانت از نیروی کار مهمترین هدف اداره بازرسی است که  رعایت قوانین کار  وآئین نامه های مصوب شورایعالی حفاظت فنی در محیط های کاری توسط کارگر و کارفرما موضوع فصل چهارم قانون کار در این خصوص تدوین گردیده و اجرای آن ضامن سلامتی و ایمنی کارگران خواهد بود .دراین راستا آئین نامه بکار گیری مسئولین ایمنی تدوین و جهت اجرا ابلاغ گردیده است .

وی فراهم کردن شرایط ایمنی، آموزش و نظارت را سه رکن اصلی عنوان کرد و افزود: اگر ایمنی،‌ آموزش و نظارت در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی رعایت شود منجر به کاهش حوادث ناشی از کار خواهدشد.

لطفی فر بیان داشت  : احراز و صدور تاییدیه صلاحیت های مسئولین ایمنی با توجه به شرایط و ضوابط مربوطه توسط اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و به امضا رئیس اداره بازرسی کار استان انجام می گردد و متقاضیان  جهت آگاهی از شرایط و ضوابط مربوط به مسئولین ایمنی و ثبت نام می توانند به سامانه اینترنتی تایید صلاحیت مسئولین ایمنی در سایت اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مراجعه نمایند .

وی در ادامه افزود : در صورت وقوع هر گونه حادثه ناشی از کار که منجر به نقص عضو و جراحت گردد عدم وجود مسئولین ایمنی مورد تایید این اداره کل ، در تعیین قصور طرفین توسط بازرسان کار این اداره کل مد نظر قرار خواهد گرفت .

 

 

 

 

۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید