اخبار

مشارکت 2 میلیارد و 400 میلیون ریالی خیران زنجانی در ساخت مسکن مددجویان

مشارکت 2 میلیارد و 400 میلیون ریالی خیران زنجانی در ساخت مسکن مددجویان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از مشارکت 2 میلیارد و 400 میلیون ریالی خیران زنجانی در ساخت مسکن مددجویان خبر داد و گفت: در تلاش هستیم که مشکل مسکن مددجویان در بازه زمانی سه تا پنج سال حل شود.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین خدمات این نهاد در حمایت از مددجویان ارائه خدمات عمرانی و ساخت مسکن برای مددجویان است، تصریح کرد: در همین راستا با برنامه‌ریزی اقدام به ساخت مسکن برای مددجویان فاقد مسکن مناسب می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 38 هزار مددجو زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی استان زنجان هستند، گفت: طبق شناسایی و نیازسنجی صورت گرفته یکی از نیازهای محوری و مهم مددجویان مسکن است.

صفری با اشاره به اینکه طبق آمار گرفته شده 60 درصد درآمد خانوارهای مددجوی فاقد مسکن برای مسکن هزینه می‌شود، افزود: به همین منظور یکی از سیاست‌های مهم کمیته امداد در کمک به مددجویان ساخت و نوسازی مسکن آنها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق آمار گرفته شده 4 هزار و 168 مددجوی زنجانی زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان فاقد مسکن یا دارای مسکن نامناسب هستند، گفت: در تلاش هستیم که در بازه زمانی سه تا پنج سال این مشکل حل شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه تا پایان سال‌جاری برای 365 مددجوی زنجانی مسکن تهیه و ساخته می‌شود، تصریح کرد: امسال همچنین 204 واحد مسکن برای مددجویان شهری خریداری و یا ساخته‌ شده و 161 مسکن نیز برای خانوارهای مددجویی ساکن روستاها احداث می‌شود.

صفری با اشاره به اینکه در حال حاضر 106 مسکن مددجویی در آستانه تحویل به مددجویان است، گفت: میزان مشارکت خیران در این امر 240 میلیون تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در ادامه گزارشی از بحث پرداخت وام به مددجویان ارائه کرد و گفت: امسال 2 هزار و 100 وام قرض‌الحسنه به مبلغ 7 میلیارد و 340 میلیون تومان به مددجویان پرداخت شده است.

صفری با اشاره به اینکه جشن عاطفه‌ها نیز یکی از طرح‌های مشارکتی در راستای بهره‌گیری از ظرفیت خیران است، گفت: امسال جشن عاطفه‌ها در مرحله دوم در روز 19 مهرماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری جشن عاطفه‌ها در مدارس پاکت دانش‌آموزی توزیع شده است، گفت: پس از جمع‌آوری کمک‌ها مبالغ در اسرع وقت بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع می‌شود.

۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید