اخبار

بیست هزارنفرکارگرساختمانی استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

بیست هزارنفرکارگرساختمانی استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت :(بیست هزارنفر) کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند .

    به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی به نقل از  روابط عمومی اداره کل  تامین اجتماعی استان زنجان ،مسعود  علیاری با بیان اینکه : بیمه کارگران ساختمانی در راستای صیانت از حقوق این قشر به تصویب رسیده است ، اظهار کرد : مشمولان قانون بیمه کارگران ساختمانی می توانند با ارائه مدراک لازم از جمله کارت مهارت فنی صنعت ساختمان ، تاییدیه انجمن های صنفی کارگران ساختمانی مبنی بر اشتغال در حرفه صنعت ساختمان و تایید بازرسان اداره کل ، تحت پوشش بیمه مذکور قرار بگیرند و از مزایای آن بهره مند شوند .

مدیر کل استان ؛ با تاکید بر این که افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی ، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند ، به صورت مستمر پایش می شوند  تا عدالت رعایت شود ، ادامه داد : یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه ، کارگران ساختمانی هستند و خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی در چند سال اخیر با فراهم کردن زمینه بیمه پردازی این قشر ، خدمت رسانی خود را به جامعه هدف گسترش داده است .
وی افزود : متاسفانه برخی با وجود این که صاحب مشاغل دیگری هستند با عنوان کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی قرار می گیرند و از مزایای آن سوء استفاده می کنند . اما با پایش هایی که صورت می گیرد صرفأافرادی که بعنوان کارگر ساختمانی مشغول به کارهستندموردتائیدقرارمی گیرند در حال حاضر نیز خوشبختانه فقط کارگران واقعی تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی استان قرارگرفته اند و این بازرسی ها بصورت مداوم ادامه دارد .
علیاری خاطر نشان کرد : سازمان تامین اجتماعی بر اساس وظایف ذاتی ، همواره خود را مدافع حقوق کارگران می داند و در این زمینه برای رفع موانع و نقایص پیش روی بیمه کارگران ساختمانی تلاش می کند ..

۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید