اخبار

ایجاد 776 شغل از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان زنجان

ایجاد 776 شغل از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان زنجان
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت : تا پایان مرداد ماه سال جاری 776 شغل از طریق ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان ایجاد شده است .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی در ششمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در استان زنجان ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم از زحمات و همکاریهای ادارات تابعه شورای هماهنگی در راستای پیشبرد مطلوب اهداف تعیین شده تقدیر و تشکر نمود .

وی گفت : مطالبات مردم در حوزه معیشت و اشتغال یک فاکتور مهم و اساسی و باید بطور جدی به آن پرداخته شود و دولت در پیشبرد این امر مهم برنامه های اساسی را در دست اجرا دارد و این موضوع ناشی از اهمیت و ضرورت مسئله اشتغال و تولید بعنوان دغدغه اصلی مسئولین نظام می باشد .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه با اشاره به اجرای طرح جامع یا فراگیر اشتغال تصریح کرد : تا پایان مرداد ماه سال جاری 439 فرصت شغلی در کمیته امداد امام خمینی (ره) و 237 فرصت شغلی در بهزیستی استان ایجاد شده است .

یوسفی ادامه داد : ما در سال تولید و اشتغال هستیم و همه برای اجرایی شدن شعار اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال باید به رسالت اصلی خود که همانا ایجاد رونق اقتصادی و خلق فرصت های شغلی جدید و صیانت از نیروی کار و اشتغال است عمل کنیم .وی همچنین در ارتباط با کارگروه ساماندهی نیروی کار استان که ذیل کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری تشکیل شده است افزود یکی از دغدغه های دولت رفع بیکاری و اشتغال است که 971 هزار فرصت شغلی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی اظهار داشت : به جای اینکه دنبال جمعیت بیکار باشیم بهترین راه ، شناسایی شاغلین و تهیه بانک اطلاعات جامع شاغلین است که برای همین منظور سامانه ای طراحی شده است که با کمک بانک اطلاعاتی که در نهادها و سایر اتحادیه ها از جمله تأمین اجتماعی ، ثبت احوال ، صندوق بازنشستگی کشوری شاغلین استان شناسایی خواهند شد و متعاقباً جمعیت واقعی بیکاران مشخص و برنامه ریزی ها در حوزه اشتغال دقیق تر و حساس تر پیگیری خواهند شد .

یوسفی با ذکر اینکه موضوع همپوشانی بیمه ای در دستور کار قرار دارد گفت : باید طرح یا راهکاری برای رفع همپوشانی بیمه ای در سطح استان اجرا شود که در آن صورت زمینه تحقق برخورداری هر فرد از امکانات درمانی محقق می شود . بر اساس این طرح هر فرد باید یک نوع دفترچه درمان داشته باشد تا بتوان منابع مالی را مدیریت و خدمات یکسانی به بیمه شدگان ارائه کرد .

وی ضمن تشکر از خدمات خانه امید برای بازنشستگان بیان داشت : خروج  زود هنگام نیروی کار از گردونه کار به واسطه قانون بازنشستگی پیش از موعد و سایر قوانین حمایتی صندوق ها را با تهدید مواجه ساخته است که باید در این زمینه فکر اساسی از سوی سیاستگزاران و برنامه ریزان اندیشیده شود .

یوسفی افزود : در وضعیت کنونی مهمترین سرمایه ، نیروی انسانی است که باید به معنای واقعی از آن حفظ و صیانت به عمل آید . وی اثر بخشی و هم افزایی را از دستاوردهای اصلی شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت متبوع برشمرد  و از اقدامات خوب دستگاههای تابعه در اجرای وظایف ماموریت های محوله خصوصاً در حوزه اقتصاد مقاومتی تقدیر و تشکر نمود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید