اخبار

بکارگیری مسئولان ایمنی در محیط کار از سوی کارفرمایان ضروری است

بکارگیری مسئولان ایمنی در محیط کار از سوی کارفرمایان ضروری است
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بکارگیری مسئولان ایمنی در محیط های کار از سوی کارفرمایان باید جدی گرفته شود.

 

هومن امیدوار با بیان اینکه متاسفانه برخی کارفرمایان راغب به این کار نیستند ، افزود: مسئولان ایمنی باید از آموزش های لازم برخوردار بوده و کافرمایان باید بر کار و فعالیت آنان نظارت بهتر و بیشتر داشته باشند و اجازه ندهند خارج از حیطه مسئولیت خود بکارگیری شوند.
وی بر جذب و بکارگیری مسئولان ایمنی در محیط های کار تاکید و اظهار کرد: کارفرمایان باید به آموزش های مورد لزوم مسئولان ایمنی اهمیت بیشتری قایل شوند و این اداره کل نیز آماده برای برگزاری کلاس های آموزشی در این خصوص است.
امیدوار، آموزش ایمنی و اصولی به کارگران را نیز ضروری خواند و افزود: البته آموزش به تنهایی برای پیشگیری از حوادث ناشی از کار کافی نبوده و باید پس از آموزش نیز نظارت ها و ارزیابی ها به گونه ای باشد که تغییر رفتار ایمنی در کارگاه ها اتفاق بیفتد.
وی با اشاره به اینکه کارفرمایان باید مقررات و اصول ایمنی در محیط های کار را جدی بگیرند تا میزان وقوع حوادث حین کار به حداقل برسد، خاطرنشان کرد: ارتقا سطح ایمنی و امنیت در محیط های کار به منظور حفظ جان کارگران که به عنوان سرمایه های عظیم انسانی هستند باید در اولویت نخست کارفرمایان باشد.
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به حوادث حین کار در این استان اشاره کرد و گفت: براساس آمارهای ارایه شده، تعداد وقوع حوادث حین کار در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهش مواجه بود اما تعداد فوتی ها یک نفر افزایش داشت.

 

۱۶ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید