اخبار

کمک ۱,۲میلیارد تومانی حامیان زنجانی به فرزندان محسنین

کمک ۱,۲میلیارد تومانی حامیان زنجانی به فرزندان محسنین
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با ارائه گزارشی از مشارکت خیران در قالب طرح محسنین در برنامه‌های اجرایی این نهاد در شش‌ماهه نخست امسال گفت: میزان مشارکت حامیان طرح محسنین در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، هدایت صفری، بابیان اینکه طرح‌های مشارکتی مختلفی به‌منظور زمینه‌سازی برای مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد در طول سال اجرا می‌شود ، گفت : طرح‌های مشارکتی اجرایی کمیته امداد برگرفته از مبانی دینی و اعتقادی بوده و خیران با مشارکت در این طرح‌ها در فیض خدمت‌رسانی به نیازمندان سهیم می‌شوند. 

وی به اجرای طرح محسنین به‌منظور مشارکت خیران برای کمک به فرزندان غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان اشاره کرد و افزود : در طرح محسنین، خیران از یک یا چند فرزند غیر یتیم  را حمایت کرده و در تأمین بخشی از هزینه‌های مربوط به این گروه از جامعه هدف این نهاد مشارکت می‌کنند.

صفری از همکاری ۵ هزار و ۲۸۷ خیر در قالب طرح محسنین با کمیته امداد استان زنجان در شش‌ماهه نخست امسال خبر داد و گفت : حامیان طرح محسنین درمجموع در شش‌ماهه نخست امسال بیش از یک میلیارد و ۲۷۶میلیون تومان برای کمک به فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان خود در قالب این طرح کمک کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه بیش از هزار و ۷۰۰ فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد هستند، ادامه داد : میزان مشارکت خیران همکار با کمیته امداد استان زنجان برای کمک به فرزندان تحت تکفل خود در قالب طرح محسنین در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۸ درصد افزایش داشته است.

وی به افزایش ۶۸ درصدی میانگین سرانه دریافتی فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از محل کمک حامیان این طرح در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود : بر اساس آمارهای موجود میانگین سرانه دریافتی هر فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از۷۳هزار تومان در شش‌ماهه نخست سال گذشته به ۱۲۳هزار تومان در شش‌ماهه نخست امسال رسیده است.

صفری ضمن قدردانی از کمک‌های مؤثر حامیان طرح محسنین به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ، گفت : توسعه کمی و کیفی طرح محسنین از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان زنجان در طول سال است و خیران می‌توانند با مراجعه به سایت www.mohsenin.ir و یا ارسال عدد ۱ به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۲۴ برای حمایت از فرزندان بی‌سرپرست غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد در قالب طرح محسنین مشارکت کنند.

۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید