اخبار

طرح «روستا تعاون» به منظور توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها اجرایی می‌شود

طرح «روستا تعاون» به منظور توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها اجرایی می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: طرح «روستا تعاون» با هدف توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها اجرا می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در همایش روستا تعاون اظهار کرد:  طرح «روستا تعاون» یکی از طرح‌هایی است که در قالب اشتغال فراگیر تهیه شده و در این زمینه اقدامات متعددی در کل کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اشتعالزایی و اقتصاد مقاومتی طرح روستا تعاون اجرایی می‌شود، افزود: این طرح با هدف بهره‌گیری از ظرفیت روستاها و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اجرایی می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه جلوگیری از مهاجرت روستائیان و ایجاد مشاغل مولد از جمله اهداف اجرای طرح «روستا تعاون»  است، تصریح کرد: در این طرح به توسعه روستاها و موضوع عمرانی و آبادانی روستاها توجه شده است.

یوسفی با اشاره به اینکه پس از ابلاغ طرح، نخستین جلسه در استان تشکیل شد و در آن راهکارهای لازم ارائه شد، گفت: بر این اساس روستاهای هدف برای مطالعه انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه در زنجان ۹۰ روستا برای طرح «روستا تعاون» انتخاب شده است، گفت: اقدامات اولیه برای تشکیل تعاونی‌های مورد نظر انجام شده است و نخستین کارگاه آموزشی برای تسهیل‌گران به میزبانی تبریز برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه طرح «روستا تعاون» در استان با توجه به سهمیه داده شده در دو مرحله، 16 تعاونی را در برمی‌گیرد که مجموعا شامل 32 تعاونی می‌شود، گفت: در این طرح یک هزار تعاونی در سطح کشور زیر پوشش قرار می‌گیرد.

یوسفی با بیان اینکه  برای اجرای این طرح باید فرهنگ کار جمعی با برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در میان جوامع روستایی تقویت شود، تصریح کرد: امیدواریم، اجرای این طرح حداقل به ایجاد 500 شغل جدید در روستاها منجر شود.

وی با بیان اینکه یکی از پایگاه‌های فعال برای ظرفیت‌های تولیدی و اشتغالی، روستا‌ها هستند، تصریح کرد: هدف از اجرای طرح «روستا تعاون» نیز توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه با اجرای طرح «روستا تعاون» فعالیت‌های توسعه‌ای روستا بر مبنای بهره‌گیری از استعدادها و ظرفیت‌های موجود در روستا و یا عضویت ساکنان روستایی دنبال می‌شود، تصریح کرد: موضوع فعالیت در این طرح در بخش تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید