اخبار

جمعیت روستایی در کشور کاهش یافته است

جمعیت روستایی در کشور کاهش یافته است
مشاور معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی گفت: از سال ۳۵ تا به امروز جمعیت روستایی در سطح کشور کاهش یافته و این امر باعث رشد بی رویه جمعیت شهری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مهدی هاشمیان در حاشیه همایش طرح «روستا تعاون» در گفتگوی اختصاصی با  خبرنگار خبرگزاری مهر زنجان بر لزوم اجرای طرح « روستا تعاون » تاکید کرد و افزود: رشد و توسعه روستاهای هدف ،توسعه پایدار مناطق روستایی و سازماندهی سرمایه های خرد از اهداف اجرای این طرح است. 

وی از وجود بیش از ۱۰۰ هزار روستا در سطح کشور خبر داد و گفت: از این تعداد تنها ۶۱ هزار روستا در سطح کشور دارای سکنه هستند. 

مشاور معاون امور تعاون وزارت تعاون کار ورفاه  گفت: از سال ۳۵ تا به امروز جمعیت روستایی در سطح کشور کاهش یافته و این امر باعث رشد بی رویه جمعیت شهری شده است که این امر معضلاتی را برای شهرنشینان ایجاد کرده است. 

هاشمیان تاکید کرد: متاسفانه مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها باعث شده که زندگی ها به سمت حاشیه نشینی سوق داده شود و مشکلاتی را ایجاد کند. 

وی افزود: در حال حاضر درصد زیادی از روستائیان تحصیلات دانشگاهی دارند و باید زیر ساخت های لازم برای ایجاد اشتغال در روستاها بطور جد مورد توجه قرار گیرد. 

مشاور معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه تصریح کرد: بیش از ۳۰ درصد جمعیت کشور در روستاها ساکن هستند و باید زیر ساخت های لازم برای اشتغال و در آمد زایی در روستاها مورد توجه قرار گیرد. 

هاشمیان گفت: ۳۰ درصد درآمد روستائیان حقوق و دستمزد است و در این میان باید اقتصاد روستایی در روستاها تقویت شود و دولت تدبیر و امید بر تحقق این امر مهم برنامه ریزی لازم را دارد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید