اخبار

جلسه تشکیل تعاونی بهبود یافتگان از مواد مخدر شهرستان ماهنشان برگزار شد.

جلسه تشکیل تعاونی بهبود یافتگان از مواد مخدر شهرستان ماهنشان برگزار شد.
سرپرست اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان ماهنشان از تشکیل جلسه ای باهدف حمایت از بهبود یافتگان از مواد مخدر و خانواده آنها مبنی بر تشکیل تعاونی بهبود یافتگان از مواد مخدر در اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ماهنشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، در ابتدای جلسه مرادی سرپرست اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان ماهنشان ضمن تشکر از اعضای حاضر در جلسه هدف از تشکیل این جلسه را ایجاد اشتغال و حمایت از بهبود یافتگان از مواد مخدر و خانواده آنها از طریق ایجاد شرکت تعاونی در راستای اجرایی نمودن بند 4 صورتجلسه شهریور ماه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان برشمرد.

وی اعتیاد به مواد مخدر را یکی از پیچیده ترین پدیده های اجتماعی در حال حاضر عنوان نمود و غلبه بر آن را احساس مسئولیت همه دستگاه های اجرایی بالاخص اعضای حاضر در جلسه ذکر کرد.

مرادی تصریح کرد: باید با نگاهی بلند مدت و راهبردی تصمیمات جدی و سریع گرفت و در قالب اقدام واحد با این پدیده شوم و خانمانسوز مقابله نمود.

درادامه جلسه وردلو مدیر داخلی کمپ با ارائه گزارشی از وضعیت موجود در کمپ، بیکاری را یکی از عوامل گرایش به مواد مخدر دانست و ایجاد اشتغال پایدار برای بهبود یافتگان از مواد مخدر را یکی از مهمترین عوامل رهایی از اعتیاد عنوان نمود.

وی ایجاد کارگاه در کنار کمپ را یکی از راههای ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان دانست و یکی از مشکلات بهبود یافتگان از مواد مخدر عدم اعتماد مردم و مسئولین بالاخص بنگاهای اقتصادی برشمرد.

درپایان اعضای حاضر در جلسه با ارائه مطالب و نقطه نظرات، اعتیاد به مواد مخدر و مقابله با آن را یکی از پرچالش ترین مسائل روز دانسته و ایجاد اشتغال در قالب شرکت تعاونی را یکی روش های حمایت از بهبود یافتگان از مواد مخدر برشمردند.

گفتنی است حاضرین در جلسه داشتن مهارت و حرفه آموزی توسط بهبود یافتگان را یکی از مئولفه های ایجاد اشتغال عنوان نموده و مقابله با اعتیاد و حمایت از بهبود یافتگان را وظیفه همه دستگاهای ذیربط دانستند و با تاکید به همکاری مشترک اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی به تشخیص اتاق فکر برای مقابله با این پدیده شوم را خواستار شدند.

۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید