اخبار

۲۳۰۰ شغل در حوزه فناوری اطلاعات برای استان زنجان پیش‌بینی شده است

۲۳۰۰ شغل در حوزه فناوری اطلاعات برای استان زنجان پیش‌بینی شده است
قائم مقام کار و رفاه اجتماعی استان زنجان کشاورزی، ساختمان، گردشگری، آی.تی و سلامت را از رسته‌های منتخب بخش اشتغال استان زنجان خواند و گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ شغل در حوزه فناوری اطلاعات برای استان زنجان پیش‌بینی شده است.

محمدرضا آبی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: طرح‌های دولت امسال در قالب برنامه‌های اشتغال فراگیر در سه حوزه شامل رسته‌های منتخب، سیاست‌های مداخلاتی دولت و سیاست‌های حمایتی دنبال می‌شود.

وی طرح کارورزی را از طرح های دولت در حوزه اشتغال عنوان کرد و افزود: افراد دارای مدرک لیسانس و بالاتر با مراجعه به سامانه کارورزی در این طرح ثبت نام می‌کنند و پس از آموزش‌های چهار الی شش ماهه در واحدهای پذیرنده و در صورت تمایل طرفین قرارداد کاری با آن‌ها منعقد می‌شود.

قائم مقام اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه واحدهای پذیرنده طرح کارورزی دارای مجوز تأیید شده هستند، بیان کرد: این افراد مشمول دو سال مشوق بیمه‌ای می‌شوند.

این مسئول طرح تکاپو را نیز از طرح های دولت در راستای شناسایی و توسعه ظرفیت‌های اشتغال خواند و گفت: در این طرح ایجاد 6 هزار شغل در رسته‌های منتخب برای استان زنجان پیش‌بینی شده است.

آبی‌پور با اشاره به اینکه در رسته فعالیت‌های مبتنی بر فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی اشتغال 2 هزار و 900 نفر هدفگذاری شده است ابراز کرد: در رسته کفش نیز 610 نفر مشغول به کار می‌شوند.

وی تعداد اشتغال پیش‌بینی شده برای رسته‌های صنایع دستی فلزی و بافت جوراب و دستکش را به ترتیب 620 و 560 نفر برشمرد و گفت: در حوزه فرش دستباف و پرورش آبزیان نیز به ترتیب 850 و 450 ظرفیت شغلی در نظر گرفته شده است.

قائم مقام اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: رسته‌های کشاورزی، ساختمان، خدمات گردشگری و صنایع دستی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز حوزه سلامت جزو رسته‌های منتخب برای اشتغال هستند.

وی با اشاره به اینکه در کشور اشتغال 90 هزار نفر در بخش فناوری اطلاعات برنامه‌ریزی شده است بیان کرد: سهم استان زنجان از اشتغال حوزه آی.تی 2 هزار و 321 نفر است.

 

۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید