اخبار

​توسعه مشاغل خانگی در دست پیگیری است

​توسعه مشاغل خانگی در دست پیگیری است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: امسال بسته حمایتی مربوط در قالب اشتغال فراگیر و اشتغال حمایتی در توسعه مشاغل خانگی در دست پیگیری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی اظهار کرد: در سال 1393 به منظور ایجاد و حمایت از اشتغال در حوزه مشاغل خانگی، 63 میلیارد ریال اعتبارات قرض‌الحسنه به استان زنجان اعتبار اختصاص یافت که البته باید توجه داشت که اعتبار اختصاص یافته از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بوده و بانک‌های تجارت و صادرات دو بانک عامل در پرداخت این تسهیلات بودند.

این مسئول ادامه داد: مبلغ 33 میلیارد ریال از این تسهیلات توسط بانک صادرات و 30 میلیارد نیز توسط بانک تجارت قابل عرضه بود که با همکاری بانک صادرات همه 33 میلیارد ریال جذب شد اما از اعتبارات ابلاغی به بانک تجارت تنها 6 میلیارد ریال جذب شد.

وی افزود: سال قبل نیز نیز با عاملیت بانک تجارت 20 میلیارد ریال در زمینه مشاغل خانگی ابلاغ شد که  تاکنون هیچ رقمی جذب نشده است.

یوسفی با اشاره به اینکه امسال نیز بسته حمایتی مربوط در قالب اشتغال فراگیر و اشتغال حمایتی در توسعه مشاغل خانگی و همچنین اشتغال حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: از محل این بسته حمایتی قرار است، یک هزار و 490 فرصت شغلی توسط کمیته امداد و 462 بهزیستی و 156 فرصت توسط در مشاغل خانگی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات در این بخش با عاملیت بانک توسعه تعاون و بانک ملت انجام خواهد شد، تصریح کرد: بانک توسعه تعاون اقدامات اولیه را انجام داده و همکاری لازم با کارگروه را انجام کرده اما بانک ملت هیچ اقدامی انجام نداده که جای نگرانی دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال در قالب طرح اشتغال فراگیر قرار است که اشتغال زیادی در استان ایجاد شود، با این شرایط حتی به درصدهای پایینی از هدف‌گذاری تعیین شده نیز نخواهیم رسید
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید