اخبار

هر اقدامی در زمینه اشتغالزایی باید حمایت شود

هر اقدامی در زمینه اشتغالزایی باید حمایت شود
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: هر اقدامی که منجر به کاهش بیکاری و اشتغالزایی شود، مثبت است و باید مورد حمایت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان فریدون احمدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: ایران به لحاظ آمار بیکاری در دنیا وضعیت خوبی ندارد و این شرایط رضایت بخش نیست.
وی یادآروشد: در کنار تعداد بیکاران موجود، سالانه بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر به جمعیت بیکار کشور اضافه می شود.
احمدی به اجرای طرح اشتغال فراگیر دولت اشاره و اظهار کرد: در صورتی که دولت قصد مبارزه با بیکاری را دارد، سالانه حداقل باید بیش از یک میلیون و 100 هزار فرصت شغلی ایجاد کند.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمار موجود از نرخ بیکاری و اشتغالزایی قابل قبول نیست، گفت: لازمه تحقق اشتغالزایی هدفگذاری شده در سطح کشور ورود به مباحث سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران موجود است.
وی خاطرنشان کرد: حل مشکل بیکاری موضوع ساده ای نیست و لازم است که دولت و مجلس نگاه ویژه ای نسبت به این موضوع داشته باشند.
احمدی ادامه داد: سرمایه گذاری فرصت های جدیدی برای ورود نیروی کار و به کار گیری جوانان تحصیل کرده ایجاد می کند و از همین رو باید مورد توجه همه مسئولان کشور قرار گیرد.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید خطاهای گذشته را بار دیگر تکرار کرد، گفت: منابع موجود در کشور محدود و تعداد بیکاران و متقاضان شغل بسیار است و باید از همین منابع به بهترین شیوه ممکن بهره برداری کرد.
دولت طی سال جاری، طرح اشتغال فراگیر با هدف ایجاد 970 هزار فرصت شغلی را در دستور کار قرار داده است.
نرخ بیکاری استان زنجان تاپایان سال 95، معادل 9.7 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی آن 40.8 درصد بود در حالی که این ارقام در سطح کشور به 12.4 درصد بیکاری و 39.4 درصد مشارکت اقتصادی رسید.
بر اساس نتایج سرشماری سال 95، یک سوم از جمعیت بیکار کشور را افراد تحصیل کرده شکل می دهند.
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید