اخبار

همه جوانب در پرداخت تسهیلات اشتغال در نظر گرفته شود

همه جوانب در پرداخت تسهیلات اشتغال در نظر گرفته شود
استاندار زنجان تاکید کرد: در پرداخت تسهیلات اشتغال باید همه جوانب در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار کرد: در بررسی مشکلات واحدها باید هر دو جانب کارگران و مالکان و سرمایه‌گذاران را در نظر گرفت و پس از آن به مشکلات رسیدگی شود.

این مسئول ادامه داد: اگر تصمیم‌گیری‌ها توسط دستگاه‌ها بدون این‌گونه ملاحظات باشد، تصمیمی غیرمسئولانه بوده و اشتغال کارگران و یا سرمایه سرمایه‌گذاران را مورد تهدید قرار می‌دهد.

وی افزود: هیچ‌کدام از دستگاه‌ها نمی‌توانند خلاف مصوبات کارگروه رفتار کنند و دبیرخانه موظف است که در رابطه با دستگاه‌هایی که به وظایف خود عمل نکرده‌اند، گزارش کند و باید توجه داشت آنچه که در کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید مطرح می‌شود فراتر از مسئولیت‌های ذاتی دستگاه‌ها است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، یادآور شد: پرداخت تسهیلات در قالب ایجاد اشتغال است که باید در اجرای آن همه جوانب سنجیده شود و در رابطه با شرکت کریستال ایران نیز بهتر است که کمیته‌ای با عضویت دستگاه‌هایی که از این شرکت طلب دارند و اعضای هیئت مدیره شرکت تشکیل تا مشکلات شرکت حل شود.  

درویش‌امیری با اشاره به طرح توسعه شرکت مینوی خرم‌دره، خاطرنشان کرد: این شرکت با استفاده از تکنولوژی به روز در تولیدات خود کم‌ترین ضایعات زیست‌محیطی را ایجاد می‌کند و در اجرای این طرح توسعه برای دفع فاضلاب و رعایت موارد زیست‌محیطی قید و شرطی گذاشته شود.

استاندار زنجان اظهار کرد: برخورد با شرکت‌ها نباید به گونه‌ای باشد که کارفرمایان و سرمایه‌گذاران پشت اشتغال ایجاد کرده برای کارگران پنهان شوند و البته در برخورد باید همه جوانب در نظر گرفته شود و مسیر برای سرمایه‌گذارانی که برای سرمایه‌گذاری به استان آمده‌اند، تسهیل شود؛ چرا که دریافت پاسخ به استعلامات از نظام اداری همانند عبور از پل صراط است.

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز گفت: عمده واحدهایی که در استان مشکل دارند، مشکلات‌شان ناشی از سوء مدیریت است و این واحدها به اصلاح مدیریتی نیاز دارند. 

شهرام طهماسبی ادامه داد: باید در راستای بهبود شرایط این واحدها یک‌بار برای همیشه تصمیمی گرفته شود که اصلاح مدیریتی در این واحدها ایجاد شود.

۲۶ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید