اخبار

کارگاه‌های کوچک در روستاهای استان زنجان ایجاد می‌شود

کارگاه‌های کوچک در روستاهای استان زنجان ایجاد می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان از احداث نواحی صنعتی کوچک در روستاهای بزرگ خبر داد و گفت: کارگاه‌های کوچک در روستاهای استان زنجان ایجاد می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان جواد رحمتی اظهار داشت: چهار سطح در راستای سیاست‌های اشتغال روستاییان پیگیری می‌شود که بخش نخست آن به متقاضیان اشتغالزایی با ارائه تسهیلات اختصاص دارد.

وی ایجاد کارگاه‌های کوچک با تسهیلاتی که در اختیار دهیاری‌ها قرار می‌گیرد را از دیگر سیاست‌های اشتغال روستاها خواند و گفت: این کارگاه‌ها با توجه به ظرفیت روستاها و توان نیروی انسانی آن‌ها ایجاد می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان ایجاد نواحی صنعتی کوچک در روستاهای بزرگ را از دیگر برنامه‌های اشتغال پایدار روستاها عنوان کرد و افزود: به عنوان مثال جای صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در طارم خالی است و با ایجاد نواحی صنعتی این ظرفیت‌ها تقویت می‌شود.

این مسئول ابراز کرد: با هدایت اعتبارات عمرانی برای تکمیل زیرساخت‌های اشتغال روستاییان در قالب کمک‌های فنی و اعتباری بخش توسعه پایدار دنبال می‌شود.

رحمتی با اشاره به اینکه یک سوم معادل 35 درصد جمعیت استان را روستاییان تشکیل می‌دهند بیان کرد: نگاه توسعه‌ای به روستاها تنها به برطرف کردن محرومیت و ایجاد زیرساخت‌های اولیه معطوف بوده اما بررسی‌های تحلیلی بیانگر آن است که باید در این نوع نگاه تجدید نظر کرد.

۲۶ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید