اخبار

همایش نقش و تبیین طرح روستا تعاون در زنجان برگزار شد

همایش نقش و تبیین طرح روستا تعاون در زنجان برگزار شد
معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح روستا تعاون در 32 روستای استان گفت: همایش نقش و تبیین طرح روستا تعاون در زنجان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی اظهار کرد: طرح روستا تعاون یکی از طرح‌هایی است که در قالب اشتغال فراگیر آمده است.


وی با اشاره به شیوه اجرایی شده طرح روستا تعاون بیان کرد: طرح روستا تعاون با تشکیل در 45 تعاونی اجرایی خواهد شد.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اجرای این طرح در استان زنجان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است، تصریح کرد: هدف از اجرای طرح روستا تعاون توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها است و در قالب آن فعالیت‌های توسعه‌ای روستا بر مبنای بهره‌گیری از استعدادها و ظرفیت‌های موجود در روستا و یا عضویت ساکنان روستایی است.

دنیایی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح روستا تعاون 90 روستا به عنوان روستاهای هدف از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداری مشخص شده است، تصریح کرد: در همین راستا همایشی در قالب روستا تعاون روز دوشنبه‌ 24مهرماه در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این همایش با هدف تببین و تشریح طرح روستا تعاون در حضور دهیاران روستاها برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این همایش و اجرایی کردن طرح روستا تعاون، ایجاد و بهبود فرصت‌های شغلی جدید در روستاها، بهبود منزلت اجتماعی مردم روستا، توسعه پایدار مناطق روستایی، سازماندهی سرمایه‌های خرد، افزایش مشارکت‌های مردمی و پیشگیری از مهاجرت روستائیان بود.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به روند اشتغالزایی طرح روستا تعاون بیان کرد: آمار تقریبی اشتغالزایی این طرح 400 نفر است که البته این آمار قابل افزایش است.

دنیایی ادامه داد: شناسایی و انتخاب روستاهای هدف، صدور موافقت نامه تشکیل تعاونی توسعه روستایی توسط اداره کل، راهبری و پیگیری مراحل ثبت و تشکیل تعاونی توسط اداره کل، پیگیری جلب حمایت‌های مورد نیاز تهیه گزارش مزیت سنجی روستای هدف، برگزاری جلسه هماهنگی و مشترک با حضور مسؤولان استانی مراحل اجرای طرح مورد نظر تعاونی فرایند و زمانبندی اجرای طرح روستا تعاون است.

وی در پایان به تعداد تعاونی‌های فعال در مناطق روستایی استان نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 286 تعاونی در سطح روستاها است که 60 واحد از آنها فعال است.

 

۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید