اخبار

کارگران ساختمانی با ارائه مدارک تحت پوشش بیمه قرار می گیرند

کارگران ساختمانی با ارائه مدارک تحت پوشش بیمه قرار می گیرند
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت:مشمولان قانون بیمه کارگران ساختمانی با ارائه مدارک از جمله کارت مهارت فنی، تاییدیه انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی مبنی بر اشتغال در این صنعت و تایید بازرسان اداره کل، تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از مزایای آن بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از خبرگزاری ایرنا ،علیاری مدیر کل تأمین اجتماعی استان زنجان گفت :  یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه ، کارگران ساختمانی هستند که سازمان تامین اجتماعی در چند سال گذشته با فراهم کردن زمینه بیمه پردازی این قشر ، خدمت رسانی خود را به جامعه هدف گسترش داده است.
مسعود علیاری افزود: افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی ، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند، بصورت مستمر پایش می شوند تا عدالت رعایت شود.
وی اظهار کرد: متاسفانه برخی با وجود این که صاحب مشاغل دیگری هستند با عنوان کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی قرار می گیرند و از مزایای آن سوء استفاده می کنند.
به گفته ی این مسئول ، با پایش هایی که انجام می گیرد ، فقط افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی مشغول به کارهستند مورد تائید قرارمی گیرند و هم اکنون نیز کارگران واقعی تحت پوشش بیمه هستند و همچنان این بازرسی ها بصورت مداوم ادامه دارد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان پیش از این اعلام کرده بود: بر این اساس و با رایزنی های انجام گرفته امسال نیز سهمیه 2 هزار نفری برای پوشش بیمه ای افراد جامانده در نظر گرفته شده و تحقق این امر می تواند مشکلات بیمه ای این قشر را برطرف کند.
وی بیان کرد: سال گذشته 15 هزار کارگر این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند که پس از پالایش این تعداد به 11 هزار و 500 نفر کاهش پیدا کرد.
علیاری خاطر نشان کرد: پس از این کار و پالایش های لازم، نسبت به پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی واقعی این استان اقدام شد و به حدود 2 برابر افزایش یافت.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 20 هزار کارگر ساختمانی در این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید