اخبار

اختصاص بیش از 35 میلیار تومان اعتبار به اشتغال مددجویان کمیته امداد زنجان

اختصاص بیش از 35 میلیار تومان اعتبار به اشتغال مددجویان کمیته امداد زنجان
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت : طی سال جاری برای ایجاد فضای کسب‌وکار و ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان 35 میلیارد و 600میلیون تومان اعتبار از محل منابع بانکی اختصاص ‌یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، صفری مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت : موضوع اشتغال از دغدغه های اصلی دولتمردان به شمار می رود و در این میان تلاش می شود با تخصیص اعتبارات لازم به ویژه ایجاد آن برای گروه های آسیب پذیر از بروز ناهنجاری های احتمالی جلوگیری شود.
وی بیان داشت : این در حالی است که آسیب‌های اجتماعی' فقر' نیز در جامعه گسترش یافته و حاشیه‌نشینی، اعتیاد و طلاق موجب شده سرریز این آسیب ها متوجه نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد شود.
هدایت صفری گفت: از مجموع اعتبارات تخصیص‌یافته در حوزه اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان و از ابتدای امسال 30میلیارد تومان به بانک‌های استان ابلاغ‌شده است.
وی اظهار کرد: بر اساس الزامات موجود و طی برنامه ریزی انجام گرفته 15 میلیارد و 600میلیون تومان از مجموع اعتبارات مصوب برای اشتغال‌زایی مددجویان این نهاد در سال جاری و از طریق بانک ملی تامین شود.
این مسئول ادامه داد: بانکها همواره در انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال نیازمندان به‌درستی عمل کرده‌اند و رویکرد در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نیز باید با نگاه حمایتگرانه و مددکارانه به امر اشتغال نیازمندان همراه باشد.
صفری تاکید کرد: هموار شدن مسیر اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در گرو همکاری مناسب بانک ها در این بخش است.
وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری مناسب بانک ها در سطح استان زنجان برنامه هدف‌گذاری شده در حوزه اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سال جاری محقق شود.
وی در ادامه افزود : سال گذشته با اعتباری بالغ‌بر 23میلیارد و 500میلیون تومان 2 هزار و 248 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان ایجاد شد.
هم اکنون 24 هزار خانوار با جمعیت 41هزار و 600نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد در سطح استان زنجان بهره‌مند هستند .

۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید