اخبار

تغییر در نگرش ها، نخستین گام در توسعه استان است

تغییر در نگرش ها، نخستین گام در توسعه استان است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اهمیت تغییر باورها و نگرش ها در توسعه استان، گفت: تغییر در باورها و نگرش ها، نخستین گام در راستای توسعه استان است که این مهم، باید مورد توجه مدیران باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ شهرام طهماسبی با بیان اینکه تنگ نظری در انجام وظایف، یک عامل بازدارنده برای توسعه استان خواهد بود، اظهار کرد: رویکرد فردی و عدم فعالیت جمعی جهت توسعه استان، موجب افزایش هزینه برای مردم می شود که به منظور برطرف کردن این نگرش، مدیران استانی باید اهتمام و دقت لازم داشته باشند.
وی خواستار توجه مدیران به بخش هزینه ای دستگاه های اجرایی شد و افزود: صرفه جویی در هزینه ها به ویژه در بخش انرژی، باید مورد توجه جدی مدیران دستگاه های اجرایی باشد؛ به گونه ای که باید مدیران استان، مدیران بهره ور در فضا و محیط باشند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اشاره به نظریه های اقتصادی مشهور دنیا و لزوم توجه مدیران استانی به این نظریه ها، یادآور شد: قدرت و توانایی یک مدیر به تعداد بالای نیروی انسانی و اتاق های بزرگ و زیاد نیست؛ بلکه یک مدیر بهره ور باید با فضاها و هزینه های کم، بالاترین میزان خروجی را داشته باشد.
این مقام مسئول با بیان اینکه در ارزیابی عملکرد مدیران استانی، ساماندهی فضاهای اداری آن دستگاه نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، افزود: برخی از ساختمان های اداری بالای 30 سال عمر، از استحکام لازم به منظور استفاده بهینه برخوردار نیستند و به همین دلیل، بازنگری در وضعیت این ساختمان ها، ضروری به نظر می رسد.
طهماسبی بر ضرورت توجه جدی به اقدامات و مطالعات پژوهشی در استان تاکید کرد و گفت: باید مبنای فعالیت دستگاه های مختلف دولتی، اقدامات پژوهشی باشد و این بخش، یکی از زیرساخت های مهم در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، به پیگیری های صورت گرفته به منظور جذب اعتبار برای پارک علم و فناوری استان خبر داد و تاکید کرد: برای تعریف ردیف اعتباری مستقل برای پارک علم و فناوری استان در لایحه بودجه سال آتی، رایزنی های لازم صورت گرفته است. البته مطابق با شرایط حاکم بر کشور، پارک های علم و فناوری برای داشتن اعتبار بودجه مستقل، باید دو سال در انتظار باشند که تلاش خواهد شد در سال آتی، اعتبار لازم برای پارک علم و فناوری استان تعریف گردد.
وی با بیان اینکه توجه لازم نیز به پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان صورت گرفته است، افزود: استقرار پارک علم و فناوری استان در کنار این پارک، موجب می شود دو پارک علم و فناوری در زنجان در کنار یکدیگر برای رشد و توسعه بخش دانش بنیان استان، فعالیت کنند

۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید