اخبار

فرهنگ مهارت ‌آموزی در جوانان نهادینه شود

فرهنگ مهارت ‌آموزی در جوانان نهادینه شود
استاندار زنجان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی برای جوانان دانش آموخته در کشور، گفت: ضروری است به منظور جذب پایدار جوانان به بازار کار، فرهنگ مهارت آموزی بین این قشر نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ اسداله درویش امیری با بیان اینکه جوانان بعد از پایان تحصیلات دانشگاهی، باید دارای مهارت های لازم جهت ورود به بازار کار باشند، اظهار کرد: یکی از مشکلات واحدهای تولیدی، نبود نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده در این واحدها است که به منظور رفع این معضل، باید زمینه لازم برای مهارت آموزی جوانان بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی جهت ورود به بازار کار فراهم شود.
وی جلوگیری از ناامیدی جوانان را وظیفه همگانی همه مسئولان و افراد تاثیرگذار جامعه دانست و افزود: نهادهای فرهنگی و صاحبان قلم در کنار مسئولان، رسالت بزرگی در راستای ایجاد امید و انگیزه در جوانان بر عهده دارند و به همین دلیل باید از ناامید شدن جوانان، جلوگیری کنند.
استاندار زنجان فراهم کردن زمینه اشتغال جوانان را جزء مهم ترین مسائل این قشر برشمرد و تاکید کرد: گام نخست برای ایجاد زمینه اشتغال جوانان دانش آموخته، ایجاد مهارت های شغلی و مهارتی برای آنها است.
این مقام مسئول با بیان اینکه مدیریت سلامت جوانان، از دیگر مسائل مهم این قشر محسوب می شود، افزود: اصلاح سبک زندگی به عنوان یکی از مهم ترین مسائل جوانان، باید موجب ارتقای سلامت روان، سلامت اجتماعی و فرهنگی آنها شود و در این زمینه، خود جوانان کشور باید پیشقدم شده تا راهکارهایی برای تحقق اهداف یاد شده در جامعه، بیابند.
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید