اخبار

۴.۵ میلیارد تومان کمک‌ هزینه درمان به مددجویان زنجانی پرداخت شد

۴.۵ میلیارد تومان کمک‌ هزینه درمان به مددجویان زنجانی پرداخت شد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: به‌ منظور هزینه‌های درمانی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سال گذشته بیش از ۴ میلیارد و ۵۱۸ میلیون تومان به مراکز درمانی طرف قرارداد این نهاد پرداخت‌ شده است

.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از سایت خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان، هدایت صفری با بیان اینکه خدمات بیمه‌ای به جامعه هدف این نهاد به مددجویان ساکن شهرهای بالای 20 هزار نفر ارائه می‌شود، اظهار داشت: حدود 8 هزار و 200 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از خدمات بیمه‌ درمانی این نهاد بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه در کنار ارائه خدمات بیمه‌ای به مددجویان بهره‌مند از این خدمت کمیته امداد استان زنجان خدمات بهداشتی و درمانی برای همه مددجویان شهری و روستایی ارائه می‌شود، افزود: رویکرد کمیته امداد استان زنجان در حوزه بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت در کنار مداخله در درمان، ارتقاء سطح سلامت جامعه هدف با نگاه پیشگیرانه است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان ابراز کرد: خدمات بهداشتی کمیته امداد به‌منظور ارتقای سطح سلامت خانوارهای تحت حمایت این نهاد در قالب بهسازی محیط‌های خودکفایی، سنجش دوره‌ای سلامت مجریان طرح‌های اشتغال، بینایی‌سنجی دانش‌آموزان، برگزاری دوره‌های آموزشی برای زنان سرپرست خانوار و بهداشت دهان و دندان به جامعه هدف ارائه می‌شود.

 وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم با افزایش آگاهی‌های خانوارهای مددجویی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از طریق برنامه‌های آموزشی و فرهنگی شاخص‌های بهداشتی را در سطح جامعه هدف ارتقا دهیم.

صفری با بیان اینکه خدمات بهداشتی و درمانی در بخش‌های مختلف به خانوارهای تحت حمایت ارائه می‌شود، گفت: پرداخت هزینه‌های درمانی مددجویان بیمه‌شده از طریق این نهاد، خدمات بیمه درمانی مکمل، کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال و مادران باردار و شیرده از خدمات بهداشتی و درمانی کمیته امداد استان زنجان به جامعه هدف است.

وی با اشاره به اینکه منابع موردنیاز برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی از طریق اعتبارات داخلی کمیته امداد و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم با تبیین صحیح نیازها در جامعه ضریب مشارکت خیران زنجانی را در سبد هزینه‌های درمانی مددجویان تحت حمایت افزایش دهیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از حمایت کمیته امداد استان زنجان از 774 بیمار خاص و صعب‌العلاج خبر داد و گفت: هزینه‌های درمان این گروه از جامعه هدف بسیار بالا بوده و با اجرای طرح شفا زمینه مشارکت خیران در تأمین هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان فراهم‌ شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان مبتنی بر طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع ارائه می‌شود، بیان کرد: اجرای طرح پزشک خانواده در کمیته امداد بر اساس بررسی تطبیقی از چند کشور و بومی‌سازی شده در این نهاد شکل‌گرفته و انجام می‌شود.

صفری افزود: از مزایای مهم اجرای طرح پزشک خانواده کاهش بار مراجعات بیمه‌شدگان به مراکز درمانی و تشکیل پرونده برای بیمار در مراکز طرف قرارداد با کمیته امداد استان زنجان هدف ارائه خدمات درمانی مؤثر به مددجویان تحت حمایت این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه با انعقاد قرارداد با 92 مرکز درمانی شامل بیمارستان‌ها، کلینیک‌های تخصصی، آزمایشگاه‌ها و پزشکان عمومی و متخصص خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ارائه می‌شود، افزود: بیش از 4 میلیارد و 518 میلیون تومان به‌منظور هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته به مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت‌ شده است

۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید