اخبار

ایجاد 300 شغل محلی برای معلولان روستایی استان زنجان

ایجاد 300 شغل محلی برای معلولان روستایی استان زنجان
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: 13هزار و 400 معلول در روستاهای این استان شناسایی شده اند که با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه از سال گذشته تاکنون 300 شغل محلی برای این معلولان ایجاد شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از خبرگزاری ایرنا ، محمد محمدی قیداری مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : توانبخشی مبتنی بر جامعه ( C.B.R ) به عنوان یک راهبرد برای بهبود دسترسی به خدمات توانبخشی برای معلولان کشورهای در حال توسعه محسوب می شود و مهمترین ماموریت C.B.R توانمندسازی افراد معلول ،خانواده های آنان و جامعه محلی از طریق افزایش آگاهی ، ارتقا ، مشارکت ، کاهش فقر و فراهم کردن نیازهای اساسی برای دسترسی به بهداشت ، آموزش و فرصت های معیشتی مددجویان است.
بر این اساس دوره آموزشی مدیریت اجرایی طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه (
C.B.R ) با حضور 65 نفر از کارشناسان ، تسهیلگران مراکز دولتی و غیر دولتی استان در بهزیستی زنجان آغاز شده است .


محمد محمدی قیداری طرح (
C.B.R ) بصورت همزمان سه راهبرد مهم و تاثیرگذار بهزیستی که شامل پیشگیری ، توانمند سازی و برون سپاری است را انجام می دهد.
وی بیان کرد: فعالیتهای
C.B.R در پنج مولفه اصلی تحت عنوان سلامت، آموزش ، معاش، اجتماعی ، توانمندسازی در زمینه سلامت ، ارتقا سطح سلامت فردی، پیشگیری، مراقبتهای پزشکی و توانبخشی فرد مطرح است.


مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: ازسال گذشته تاکنون 212 مورد اشتغال و 355 مورد مناسب سازی مسکن در طرح (
C.B.R )توسط بهزیستی این استان انجام گرفته و در صورت آموزش به خانواده‌ها و مناسب‌سازی محیط می‌توان شرایط بهتری را برای زندگی افراد معلول و توانمندسازی آنها فراهم کرد.
به گفته وی، این امر می‌تواند با ارائه آموزش‌های مهارتی اشتغال پایداری را برای فرد معلول فراهم کند.


محمدی خاطر نشان کرد: سال گذشته مبلغ هشت میلیارد ریال برای اجرای طرح توان بخشی مبتنی بر جامعه اختصاص یافته و در 6 ماهه اول امسال نیز اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 100 میلیون ریال برای این مهم در نظر گرفته شده است.
هم اکنون تعداد آمار ثبت شده معلولان در سامانه اطلاعاتی بهزیستی استان 20 هزار معلول است که از خدمات مستمر و غیر مستمر بهزیستی بهره مند هستند.

۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید