اخبار

سامانه‌ای برای کوتاه شدن مسیر درخواست‌ها

سامانه‌ای برای کوتاه شدن مسیر درخواست‌ها
مدیر روابط کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: با راه‌اندازی سامانه مشاغل سخت و زیان‌آور می‌توان گفت که مسیر درخواست‌ها در این حوزه کوتاه‌تر می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و در گفت‌وگوی اختصاصی  با خبرنگار ایسنا، هومن امیدوار ، با اشاره به اینکه راه‌اندازی سامانه مشاغل سخت و زیان‌آور مزیت‌های زیادی را برای جامعه هدف به دنبال دارد، افزود: با راه‌اندازی سامانه ثبت درخواست اینترنتی تمام اتوماتیک مشاغل سخت و زیان‌آور، متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد می‌توانند درخواست خود را به صورت سامانه‌ای تحویل دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه این سامانه به درخواست‌کنندگان این امکان را می‌دهد که بعد از ثبت درخواست خود در سامانه مذکور، در سریع‌ترین زمان ممکن شاهد رسیدگی و بررسی درخواست مورد نظر باشند، ادامه داد: بی‌شک این سامانه از زمان راه‌اندازی خود که در حدود سه سال از راه‌اندازی آن می‌گذرد، خدمات ارزنده‌ای را به جامعه هدف ارایه کرده است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه یکی از اولویت‌های این اداره‌کل در دولت تدبیر و امید، حمایت از جامعه کارگری بوده و هست، اظهار کرد: در این راستا می‌توان به اقداماتی چون تأسیس و راه‌اندازی هیئت حل‌اختلاف در شهرستان خدابنده، تاسیس و راه‌اندازی هیئت تشخیص در شهرستان‌های ماه‌نشان و ایجرود، تدوین برنامه منظم برای بازرسی دوره‌ای به منظور کاهش حوادث و مکاتبات با شرکت‌های مشمول برای راه‌اندازی و تشکیل کمیته حفاظت فنی و ... اشاره کرد.

 

مدیر روابط کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: علاوه بر این موارد، تاسیس شورای اسلامی کار، تاسیس نماینده کارگران، تاسیس انجمن‌های صنفی کارگری، تاسیس انجمن‌های صنفی کارفرمایی، تجدید انتخابات تشکلات کارگری و کارفرمایی در استان را نیز باید از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در این راستا عنوان کرد.

۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید