اخبار

مهارت آموزی رایگان به 760 نفر در گروه سنی 15 تا 22 سال در زنجان

مهارت آموزی رایگان به 760 نفر در گروه سنی 15 تا 22 سال در زنجان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: آموزش رایگان به گروه سنی 15 تا 22 سال در طرح مهارت آموزی محیط واقعی کار از شهریور سالجاری در مراکز این اداره کل شروع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا انصاری  در گفت وگوی اختصاصی  با خبرنگار ایرنا گفت: تعهد این اداره تا پایان امسال آموزش و برگزاری دوره برای 760 نفر است.

وی  اظهار کرد: هم اکنون حدود 100 نفر در این طرح ثبت نام کرده اند و در 30 حرفه که بر اساس نیازها تعداد آن متغیر است، آموزش می بینند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با تبیین اهداف طرح مهارت‌آموزی درمحیط کار واقعی، گفت: اجرای این طرح برای انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار و بسترسازی برای انتقال دانش به بنگاه های اقتصادی است.

وی با اشاره به لزوم افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان در جامعه، افزود: ایجاد انگیزه کارآفرینی، ایجاد کسب و کار برای دانش آموختگان و کسب صلاحیت حرفه‌ای این قشر است.
انصاری تاکید کرد: در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی به کارآموزان، آموزش‌های مرتبط شغلی ارائه شده و باعث ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

در این طرح جوانان گروه سنی 15 تا 22 سال می‌توانند با حضور در کارگاه‌هایی که دارای مجوز آموزش مهارت از اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای هستند، آموزش فنی و حرفه‌ای را بر اساس استانداردها حداکثر یک ساعت و حداقل 80 ساعت دریافت کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با بیان اینکه فرهنگ اشتغالزایی باید در دانشگاه ها نهادینه شود، گفت: زمینه همکاری مشترک این اداره کل با مراکز علمی فراهم است.
انصاری افزود: به همین منظور این مجموعه دوره‌های آموزش مهارتی ویژه ای را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تدوین کرده است.

وی تاکید کرد: این دوره‌ها در 14مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثابت و بیش از 130 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد به متقاضیان خدمات می دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان افزود: راه اندازی مراکز جوار دانشگاه و کارآموزی دانشجویان در این مراکز از جمله راهکارهای مهم نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در نسل جدید است.
اجرای چنین برنامه هایی می تواند یکی از ابزارهای بسیار تاثیرگذار بر روند ارتقای هرچه بهتر کیفیت آموزشی، مهارت آموزی و در نتیجه دستیابی به اهداف کلان سازمانی و ملی باشد.
انصاری اظهار کرد: کلیه مراکز آموزشی در سطح استان این آمادگی را دارند که با همکاری مراکز آموزش عالی پذیرای دانشجویان دانشگاه های استان به طور رایگان باشد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با اشاره به جذب سرباز مربی در اداره آموزش فنی و حرفه ای، گفت: این سرباز وظیفه ها از بین نخبگان فارغ التحصیل انتخاب می شود.
وی تصریح کرد: مراکز آموزش فنی و حرفه ای زنجان نیروهای متخصصی و تجهیزات کامل دارد، که با همکاری مستمر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی به سمت مهارت محوری حرکت خواهیم شد.
 بر اساس قانون مهم‌ترین رسالت سازمان فنی و حرفه‌ای در کشور، مهارت‌آموزی برای افراد فاقد مهارت و افراد شاغلی است که درصدد ارتقای مهارت هستند.
کارآموزان زنجانی مراکز فنی و حرفه ای طی نیمه نخست سالجاری نزدیک به 2 میلیون نفر ساعت مهارت فنی آموختند
۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید